Kanatçı Muhtar’ın Yeri

Hem içerde hem dışarda oturacak yerleri var. E5’in yanında olmasına rağmen gürültü gelmiyor bahçeye, keyifle oturuluyor. Sonbahar akşamları biraz serin olur, içeride oturursanız daha rahat ederseniz.

Ancak maç zamanı giderseniz, maçlar türk usulü seyrediliyor. Hani şu ‘sports bar patates sosis bira’  modeline nispet yapar gibi ‘rakı + kanat + maç’ modeli. Rakı maça karışınca haliyle biraz gürültülü oluyor.

kanatci

Çorba yokmuş, paçanga böreğine pastırma koymayı ihmal etmişler, içinde sadece sebze olunca, çin böreği olmuş.

Çoban salata azdı ama güzeldi. Sırf salatası için gidebilirim, ama gidince kanat yemeden de duramam.

Kanatları her zamanki gibi çok çok iyiydi. Bir porsiyon yetmez, benden söylemesi.

Beylikdüzü’nde eski tatilya’nın beşyüz metre ilerisinde.(az yakınında da rakip Kanatçı Ağa var, artık onu da bir başka sefer yazarım artık…)

Pek neşeli bir web siteleri var: http://www.kanatcimuhtarinyeri.com/

2 porsiyon soslu kanat, çoban salata, paçanga böreği ve su 30 ytl.

Makaragroup mekanı Fishpoint / Beerpoint

Beşiktaş sahilinde gezerken kalabalıktan bir an önce kaçıp yemek yemek isteği ile bulunmuş, manzarası güzel, herkesin kendi halinde sohbet edip yemek yediği bir yer. Yakınındaki birçok yerin “tıklım tıklım oturmak için sıraya girin” durumunun aksine Beerpoint’ın yarısının boş olması çok da güzeldi…

mekanın her biri başka bir grubu cezbedecek dört bölümü var:

  • girişin yanlarından dışarıdaki bölüm ayak üstü tahta masa sandalyelerde oturmaya razı gençlere
  • kapalı mekana girer girmez dev ekranlı bölüm maç izleyenlere
  • üst kat açık havada dj eşliğinde hit pop şarkılar eşliğinde manzaranın keyfini çıkarmak isteyenlere
  • en üst kat beyaz örtüleriyle rakı balık sofrasının kurulduğu ağır abilere.

Yemeklere gelince: beş peynirli ravioli güzel, sulu sulu değildi. peynir dağılımı başarılıydı. Porsiyonu da nasıl ayarladılarsa, tam yetecek kadardı.

Waldorf salata da resimden de görüleceği gibi gayet tatminkardı.

fishpoint

Yaz akşamlarında havanın biraz serinlediği saatlerde çok keyifli bir mekan

ravioli + waldorf + bira + soda = 45 ytl

http://makaragroup.com.tr/

Kristal Ocakbaşı’nda şişte incir

Her Türkiye’ye geldiğinde ocakbaşına götürdüğümüz bilgisayar ağları prüfüsür ağabeyimizi bu sefer de Kristal Ocakbaşı’na götürdük. İki hafta önce damağımızda tadı kalan gavurdağı salata ile açılışı müteakip akın akın kebaplar gelmeye başladı ortaya: çöp şiş, kanat, kaburga, adana. “Bir fiş bir alışveriş” misali, bir kebap bir duble formülünü tutturmaya çalışırken, gelen fındık lahmacun ve fırında patatesleri o kadar beğendik ki, bu nadide lezzetlerden birer tane daha istemeye utandık, bu arada. Mekanın müdavimlerinden birinin adını söyleyiverince, laf arasında, “Bir emriniz var mıydı?” diye bittiler yanıbaşımızda, hazırolda, anında. P2P protokolleri derken kimbilir kaç şirket kurduk muhabbet sırasında. Şişenin dibini gördüğümüzde, sürekli meyva ikram etmekten vazgeçtiler sonunda. Şişte pişmiş kaymaklı incirler, profumuzu memlekete dönmeye ikna etmeye yeter mi ya? Olmadı bir kaç ay sonra yeni bir ocakbaşı yaparız da. 3 kişi 1 büyük yeşil Efe 125 ytl.