Lades’de kabak dolması

Dolapdere Big Gang’le dar yerde coşmaya çalışmadan önce Şule’yle karnımızı doyurmak için Lades’e bir gidelim, neymiş görelim dedik. Karşı karşıya iki tane olduğunu bilinçaltımda farketmişsem de seçmek zorunda olunca aydım farklarına. Biri Lades muhallebicisi, diğeri Lades Restaurant. Menemeni meşhur olan muhallebici ama biz şimdi düzgün yemek yiyelim diye diğerine girdik. Beyaz örtü, yüksek tavan, logoları eskimiş seramik tabak gibi medeniyet işaretleri var. Sokaklar gibi tıklım tıklım olmaması da Cuma akşamı iyi geliyor.

Arka tarafta vitrinden seçtik yemekleri. Tabii ki kusur bulduk: pirinçli domates çorbası gereğinden soğuk, kabak dolmaları tamamen tuzsuz ve sakızlı muhallebisi biraz kıvamsızdı ama kusur buluşumuzun sebebi Lades’in böyle göklere çıkarılan bir yer olmasıdır. Yoksa yemeklerin tuzsuz olması belki bilinçli ve yerinde bir karardır; muhallebinin kıvamı ise görecelidir. Ayrıca memnun memnun doyduk ve Beyoğlu’nda gece hayatın aktık ardından. 29 lira

One Reply to “Lades’de kabak dolması”

  1. Bu öğlen gittik. Bildiğimiz, güvendiğimiz Lades işte. Ispanak, yarım porsiyon domatesli makarna ve vişne kompostosuna 11 ytl ödedim. Beyoğlu’nda olup da sanki orda değilmiş hissi veren nadir mekanlardan biri burası. Müzik çalmadıkları için de minnettarım ayrıca.

Leave a Reply

Your email address will not be published.