Esentepe’deki Yeni Koreli – Çam Sut Mangal

img00245.jpg

Esentepe’de Büyükdere Caddesinde Astoria binalarından 200 metre aşağıya doğru bir pasajının bodrum katında bir Kore lokantası yeni açıldı. Bulvar pastanesinin altında bulunuyor. Çıkarken kartını istedik, kartları daha yoktu.

Öğlen yemeğinde işten insanlarla 4 kişi orayı denemeye gittik. Her masada Kore barbeküsü yapmaya hazır mangal ve baca var. Bu daha çok akşam yemeği için olur düşüncesiyle kendin pişir tarzı yemeklerden ısmarlamadık.

Benim çok sevdiğim Bibimbap yemeği ısmarladım. Pilav üstünde et, sebze ve yumurta geliyor, karıştırıyorsun yiyorsun. Çok güzel oluyor, ama ne yazık ki geri gelip bugün olmadığını söylediler.

Dolayısıyla üçümüz Dak-bulgogi yemeği ısmarladık. Bulgogi anladım kadarıyla ince kesilmiş sosta bekletilmiş hızlı pişirin dana eti demek. Dak-bulgogi yemeği ise güveçte et suyu çorbasında pişirilmiş bulgogi eti ve yanında pilavıymış. Çok süper beğenmedim. Pek ilginç, özel bir tadı yoktu. Pilav üstü haşlanmış et işte. Et suyuna bol soğan tozu ve MSG vardı galiba, o biraz tadı veriyordu.

Dördüncümüz ise pilav üstü köri ısmarladı. Çok parlak gözükmedi. Ağırlıklı kahverengi köri sosu içinde patatese benziyordu.

Sonuç olarak çok başarılı bir tecrübe olmadı. Ama yine de işyerimize yakın yeni bir seçeneğimiz olmasına, İstanbul’da bir yabancı mutfak yiyebileceğimiz bir yer daha olmasına sevindim.

Ek: Bir kez daha gittim. Bu sefer Kimçicige çorbası yedim ve çok daha beğendim. Ben tekrar giderim.

Bir de üç tane başka Kore lokantası varmış İstanbul’da: iki tanesi Sultanahmet semtinde, bir tanesi Taksim civarlarında.

9 Replies to “Esentepe’deki Yeni Koreli – Çam Sut Mangal”

  1. bende o kore restoranta garsonum gizli gizli çekmiş olmalısınız ama böyle bi site kurmanıza sevdik!!!

  2. bende o restaurantda mutfak yardımcısı.yemek yapıyorum.ama üstteki arkadaş işten çıkalı çok oldu:)

  3. şu anda o restonda ben garsonum ve hiç birinizi tanımadım :) öyle bi iddası olan varsa bunu kanıtlayalım diyoum ben

Leave a Reply

Your email address will not be published.