Barbaros’tan arnavut pırasa

Barbaros’u şimdiye kadar yazmamış olmam çok ayıp. Son üç aydır oradan besleniyoruz ofiste. Teyzem söylemişti ilk defa, “Balmumcu’da, benzin istasyonunun hemen orada, yemekleri çok iyi ve herşeyi zeytinyağı ile yapıyorlar” demişti. Gerçekten de etli yaprak sarma veya kuru fasulye bile zeytinyağına. Salataya falan da çekinmeden koyuyorlar.

Bizim ofiste favorilerimiz yarım piliç çevirme, kadınbudu köfte, jülyen sebzeli az kremalı somon, ıspanak ve semizotu. Dolmalar, sarmalar sektirmiyor. Bir de günlük değişenlerden denk gelip de beğendiğimiz arnavut ciğeri, kuzu tandır, fırında tavuk, sadece yumurtayla kavrulmuş olan arnavut pırasa, kuşkonmaz, şnitzel, dana haşlama gibi yemekler de iyi çıkıyor. Bir cacığı biraz fazla meyhane cacığı. Bir de tatlılarını deneme lüksümüz olmadı şu hayatta. Başka yerlerden sıkılıyoruz bir süre sonra ama burası fiyat-lezzet-miktar açısından tam kararında, tam öğle yemeklik.

Paket servis de süper. Bir kere söyledik çatal bıçak istemiyoruz, ekmeği az istiyoruz diye bir daha söylettirmediler. Bir iki kere de geçerken çorba içmiştim, orada da servis seri ve efendi. Kuru fasulye 3,5, piliç çevirme 5,5, kuzu haşlama 9,5 lira mesela. Hatta 0 212 347 79 32.

4 Replies to “Barbaros’tan arnavut pırasa”

  1. barbarostaki benzin istasyonu,atv binasının oradaki benzin istasyonu..gerçi başka var mı ki zaten de diyebilrisiniz,pek iyi bilmiyorum..mazur görünüz lütfen:)

  2. bir de ben size beşiktaştaki,naçizane, lezzet durağımızı tavsiye etmek isterim: balmumcudan aşşağıya,barbaros bulvarından aşşğıya doğru vurun yolun condrad tarafından..conrad’ı geçin parkı bitirin cafe the rest diye bir yer var..o sokaktan içeri girin tıkıntı cafede portekiz usulü tavuk..bu sitede hala yazılmamış olmasına şaşırdım aslında..fiyatları da uygundur..internet siteleri de var..telefonla sipariş alırlar…sevgilerr

Leave a Reply

Your email address will not be published.