Kırçiçeği’nde ıspanaklı pide

kircicegi.jpg

Ece İzmir’den döndüğünde heyecanla Kırçiçeği diye bir pideciye gittiğini ısırgan otlu pide yediğini, semizotlusunun da olduğunu anlatınca, Ortaköy’dekini de teftiş kararı almıştık. Isırganlı pide mi olurmuş diye düşünenlere Dogbert gibi “shoo” demek istiyorum. Ege’de birçok yerin yanısıra Çeşme’de de var Kırçiçeği ama Dost Pide dururken ne gereği var diye düşünmüştük, bir de ilginç birşeyleri olacağı hiç aklıma gelmemişti.

Eşref saati bugünmüş. Mevsimi olmadığından ısırgan otlu yokmuş. Ispanaklı, mantarlı ve lor peynirli pide aldım ben de. Kapalı bir pide bu. İncecik hamuru içinde tazeden konan ıspanak yeni bayılmış, pişmeye fırsatı olmamış. Mantar ve lor yavanlığı alacak kıvamda, fazla değil. Çıtır kuşbaşılı pide, döner, manisa köftesi, tatlı olarak tahinli pide de yedik. Tabaklar arası bol ticaret tabii. Ye babam ye.

Daha sonra Dost Pide’de de ıspanaklı pide yedim. Peynirini abartmış, bir de yumurta koymuşlar. Yazın ağır ağır, ne gerek. Kırçiçeği is it. Daha doğrusu Kırçiçeği’ninin ıspanaklı pidesi is it. Şehirde uzun zamandır ilk defa heyecanlandıran bir yemek oldu bu.

One Reply to “Kırçiçeği’nde ıspanaklı pide”

  1. bencede yani izmirde oturuyorum istanbulda okuyorum her zaman pide yemek icin kırçiçeğini tercih ediyorum … son derece başarılı … ve sadece pideleri değil :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.