Backhaus’un ekmek ve kurabiyeleri

Annem, Backhaus’a, Yeşilköy’de ilk açıldığından beri, mutlaka haftada bir iki uğrar. Bazen alışveriş yapar, bazen de birşeyleri tadar, muhabbet eder ve bir şey almadan çıkar. Tam yanına Komşu Fırın açıldı, orayı da denedi ama yine döndü, Backhaus’tan ekmek, kurabiye, poğaça almaya devam etti.

Ekmekleri çeşit çeşit ve hepsi ayrı güzel. Sadece mısır unlu ekmeği, Karadeniz usulü mısır ekmeği seven bir insan olduğumdan, bana pek hoş gelmiyor ama Alman ekmeği, 5 tahıllı ekmeği, ya da tam buğday unlu ekmeği, cevizli ekmeği, vs. gibi şahane ürünleri tam benlik.

Pasta da var burada kurabiye, poğaça gibi farklı hamurişleri de. Mısır unlu minik poğaçaları gerçekten lezzetli. Kurabiyeleri, yoğun bir hamurdan yapılmış olan değillerse, insanı mutlu ediyor.

Kafe hizmeti de veriyormuş burası, yemekleri iyi mi değil mi bilmem. Ama ekmeklerini deneyin diyorum, soran olursa. Aaa bir de unutmadan, ne olur şu ekmeği ince ince, peksimet gibi doğramalarına izin vermeyin. Dilim çok ince olunca, insan ekmek yediğinin farkına varamıyor, bana kalırsa.

3 Replies to “Backhaus’un ekmek ve kurabiyeleri”

  1. Yeni acıldıgı zamanlar cok nazik ve kibar elemanlar calısıyordu ve urunler muhtesemdi.Saygılı elemanlar komsu fırına transfer oldular.Birkes elemanlar cok kaba .ikimcisi bu gun ben 14 ytl e bir meyveli kek aldım berbad kokuyordu .ve ekmekler de aynı 2 gun sonra kufleniyor.Bence her zaman aynı saygı ve durustluk olursa kazanırsınız dusunuyorum bu benden soylemesi.Artık bende Backhaus ekmek ve urunlerine guven kalmadı.Saygılarımla Dalida Henz

  2. teşvikiye için de aynı şeyler geçerli alışveriş olmasın diye elemanlar seçiliyor sanki

  3. Backhaustan aldığımız ekmekler 1 haftadan uzun süre taze kalıyor. Özellikle ‘yogo-brot’ adlı adıyla müsemma yoğurt mayalı ekmekleri favorimiz. Ataköy plus alışveriş merkezindeki şubesinden yapıyoruz alışverişimizi ve oldukça memnunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.