Pelit Pastanesi’nin muzlu ekpası

kopyasi-sunset-010808-035.jpg

Neda, son zamanlarda, ne zaman bir pastaneden pasta alımı söz konusu olsa, hiç şaşmadan aynı şeyi söyleyip duruyordu: “Pelit’ten muzlu ekpa alalım, muhteşem bir olay” diye. Sonunda dün gece, annemin doğumgünü için alıp deneyebildik.

Ekpa, bidiğiniz pastanelerin yaş pastalarıyla uzaktan yakından alakası olmayan bayağı lezzetli bir pasta. Altta ve üstteki choux hamurundan yapılmış katlar arasında profiterol topları ve muz parçaları, bu katların içinde ve etrafında yoğun pastacı kreması ve en ortasında akıcı çikolatalı sos bulunuyor. Hakikaten dehşet bir şey. Zaten siz söyleyin, bu özelliklere sahip bir pasta ne kadar kötü olabilir ki?

Gerçekten lezzetli, ev yapımı gibi, tadı damağınızda kalacak bir pasta, bu ekpa. Çileklisi de varmış. 6 kişilik pasta 40 ytl.

kopyasi-sunset-010808-048.jpg

3 Replies to “Pelit Pastanesi’nin muzlu ekpası”

  1. İçinde kek olmayan pasta da olabiliyomuş. Pelit bu işte inanılmaz gerçekten ama keşke biraz daha çikolata sosu koysalar içine. bi de pahalı, büyük boyu 65 lira.
    Pelit’in profiterolü hala 1 numara.

  2. ben pelitte çalışıyorum..bu ekpalırı biz yapıoruz gerçekten özenle hazırlınıyo herşey 1. sınıf ve tavsiye ediyorum :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.