Beşiktaş’ta neler oluyor?

Bir iş için Beşiktaş’a gitmem gerekti. Hayretle farketim ki Ihlamurdere Caddesi üzerinde 2 yeni yer birden açılmış. Biri Mudurnu’nun yanındaki köşede Valonia, diğeri ise 2 sokak ötedeki köşede Künefis. Saat sabahın körü olduğu için ne çikolata ne de künefe yiyecek durumda değildim. Ama nette ufak bir arama tarama yaptım. Meğersem Pelit’in yan markası olan Valonia için güzel bir yorum okudum. Künefis için de ekşisözlük’te varsa yoksa iltifat. Benden önce deneyen olursa yazsın, meraklardayım.

5 Replies to “Beşiktaş’ta neler oluyor?”

  1. Her iki yerde ve mamulleri de mukemmel . B’lhassa Valonia’yi ve urunlerini denemenizi siddetle tavsiye ederim.

  2. Yıllar önce Hatay’da künefe yemek gibi bir hata yaptım. Hata yaptım diyorum çünkü sonrasında İstanbul’da künefe yiyemez oldum. Künefis’i keşfedene kadar İstanbul’da künefeyi künefe gibi yapabilen bir yer arayıp bulamamıştım.

    Künefis’in yaptığı künefeler gerçekten çok lezzetli, orijinalini aratmaz diyemiyorum ama çoğu yerin yaptığı ve insanların nasıl sevdiklerini anlamadığım “şerbetli kaşarlı tost”tan kat kat iyi.

  3. Künefis’in künefesi gerçekten lezzetli. Şerbeti çok değil ve içini baymıyor insanın. Değişik kadayıf çeşitleri de var ama demenedim.

  4. Künefisin künefesini denemeyin bile, onun yerine sahilde barbaros kafenin altında dürümce var gidin mis gibi. valonia kalitelidir tavsiye edilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.