Leonardo’da steak a la Polonaise ve salata

Polonezköy’deki Leonardo’ya, millet, genelde pazar brunch ı için gider. Biz ise, cumartesi akşamı, yemek yemek için gittik.

Yasin, steak a la Polonaise soyledi.

kopyasi-dsc00601

Izgarada pişirilmiş kalınca bir bonfileyi dilimleyip, üzerine aromalı tereyağ sos döktükten sonra servis ettiler. Yanına da fırında patates ve az haşlanıp arkasından sotelenmiş sebze koymuşlar. Tereyağ sos, olayı gereğinden fazla ağırlaştırmıştı. Bana kalırsa, soslanmamış bonfile, lezzet olarak tek başına çok daha güzel olabilirdi.

Ben yemekten önce gelen ekmekler ve zeytinyağında yüzen zeytinlerle iştahımı fazlacana bastırdığımdan, ismi -yanlış hatırlamıyorsam- bahçe salatası olan bir salata söyledim.

kopyasi-dsc00605

Koskocaman bir salata geldi. Zeytinyağının tadı hoştu, küp kesilmiş peynirler lezzetli ve salatanın diğer malzemeleri de en tazesindendi. Ama ben en çok, salatanın içine konmuş portakal dilimlerininin kattığı hafif tatlımsılığı sevdim.

Toplam hesap, bir küçük şişe Yakut ve bir kase yoğurtla birlikte 91 tl geldi. Servis dahil fiyatmış. Aşırı pahalı geldi bana. Hatta parayı verdikten ve dışarı çıktıktan sonra bile,  sinirim -şaraba rağmen- bir müddet sürdü.

2 Replies to “Leonardo’da steak a la Polonaise ve salata”

  1. Bir de ustune o kadar yol gidiyoruz kaziklanmak icin.Ustune bize para vermeleri lazim taaa oralara kadar gidip ihya ediyoruz diye.Basin bunlari yazip cizmese bu paralari bu kadar kolay adisyona yazip,teleffuz mu edebilirlerdi acaba?Sevgiler,saygilar.Hulya.

  2. SAPANCA NATURKÖY diye bir yer açılmış. arkadaş grubu olarak gittik sabah kahvaltısı için . ya kardeşim o ne güzel bir tesis ne güzel bir kahvaltı şelale var doğal kaynak suyu var balıklar ördekler hamaklar ne istersen var sabah 09.00 dan öğleye kadar kahvaltı yaptık yemeği yiyorsunuz arkadan bir orman içi yürüyüş. siz yürüyüşten dönerken masaya taze meyve servisi . emeği geçenlerin eline sağlık. ve oldukçada ucuz. fotoğraf makinasız gelenler yazık ederler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.