Zazie’nin pizzası

Zazie’nin olayının ne olduğunu bir süredir merak ediyordum. Sonunda öğrendim. Herşey, başarılı pazarlamadan ibaretmiş. Yanlış anlaşılmasın, bu kötü olduğu anlamına gelmiyor, sadece abartılacak bir şey olmadığı anlamına geliyor.

Bana göre, Zazie’nin özeti şudur: ortam ortalama, yemekler ortalama, fiyatlar Nişantaşı için ortalama, servis iyi.

Biz, o akşam, pizza ve salata yedik ve birer kadeh kırmızı house wine içtik.

kopyasi-dsc00474

Yemeklerden önce gelen ekmeklerin yuvarlak olanları tuzsuz, ucu sivri olanlar haddinden fazla serttiler. Şaraplar ise beklediğim gibiydi, yani ortalama bir masa şarabı.

Deniz mahsullü salata ve üzerine bizim isteğimizle karides konmuş margarita pizza aynı anda geldi.

kopyasi-dsc00473

Salata, karışık yeşillik, cherry domates ve sote edilip az haşlanmış pirinçle karıştırılmış ahtapot, kalamar ve karidesten oluşuyordu. Yerken, pirinç ne alaka diye sordum, bir cevap bulamadım. Ahtapot ve kalamar fena değildi ama.

kopyasi-dsc00471

Pizza, kocaman porsiyonlu, ince hamurlu, domates sosu ve peyniri kıvamında, karidesleri de jumbo olarak geldi. İyiydi ama sadece iyiydi, o kadar. Karşı komşu House Café’nin pizzası gibiydi diyeyim, siz kafanızda canlandırın.

Pizza (karides konmamış olarak) 17, salata 22, şaraplar galiba 7-8 TL gibi bir şeydi.

3 Replies to “Zazie’nin pizzası”

  1. ben de aynı fikirdeyim..güzel bir ortamda vakit geçirmek için, ama yemekler çok vasat. Pizzası hatta kötüye yakın bile denebilir hamuru açısından. Ben tatmadım ama gidenler esas olayının somonu olduğunu söylüyorlar.Bir dahaki sefere deneyeceğim.Ama fazla bir şey beklemesin gidecekler..

  2. Benim size tavsiyem eğer ataköy ve bakırköy civarında iseniz valentino’ss italian herşeyi mükemmel pizzasından makarnasına fajitasına kadar çok güzel ve temiz nezih bir ortam

  3. tamamen pazarlama harikası bir lokanta. yemekler fena değil ama fazlasıyla pahalı; değmez. reklam konusunda on puan veriyorum buraya. yemek içinse hadi olsun beş puan.

Leave a Reply

Your email address will not be published.