Sünger’de Sünger Pizza

Şimdi en sinir olduğum şeylerden birini yapıp, blog’un ilkelerini kendi ellerimle bozacağım. İlke sadece İstanbul’daki yerleri yazmak, bozmaya değecek yer ise Bodrum’daki Sünger Pizza. Ben garibanım, çocukluğumda her yazım Bodrum’da geçmedi ama yarış için gittiğimiz iki kış da Bodrum’un içinin çok zevkli bir halini gördüm. Önemli sebeplerinden biri de Sünger Pizza. En basit ve en zor şeyi sunuyorlar: sadelik. İyi bir iki pizza, iyi balık, düzgün servis. Yazın zevksiz olabileceğini Eylül sonundaki turist sayısı biraz hissettirdi. Bilemem, yaz ortası için konuşamam. Ama üç günlük tatil sonrası İstanbul’a dönerken babamla Sünger Pizza’da yediğim yemek çok mutlu etti beni. İki az balık çorbası, iki kadeh şarap, bir deniz mahsüllü pizza, bir Sünger pizza, bir çoban salata. Pizzalar bir kişilik. Sünger pizzada karides, kalamar, ton balığı (hamsi yerine), çiğden soğan ve sarmısak var. Az ve öz, harika. Burada neresi yapar ki? Ha bir de, buraya tav olmamı sağlayan kütür kütür malzemeli iyi salata. 43 lira.

8 Replies to “Sünger’de Sünger Pizza”

 1. sünger pizza efsanesini hisseden insanlardan biri olarak kendimi apaçık şanslı görmekteyim.
  terasında marina manzarasına karşı enfes pizzaları bodrum’un muhteşem havasıyla beraber tatmak her insanın yaşaması gereken bir zevk diye düşünüyorum.
  senelerdir bodrum’a uzak kalmış olsam dahi bu şirin pizzacı her ayrıntısıyla zihnimde yaşıyor.
  tüm retaurant cafe ve barlar bu tarz bir hedef koysalar önlerine hem ticari hem de prestij anlamında çok önemli yerlere gelirler.

 2. Bodrumda jeep safari işiyle uğraşan arkadaşımla Bodruma her gidişimde mutlaka
  sünger pizzanın teras katında özellikle yazları pizza yeriz.Sünger pizzanın terasından şarabımızı yudumlarken Bodrumu seyretmek doyumsuz birşey olsa gerek.
  Safarici arkadaşım Bodruma son gidişimde beni Bitezde bir kaptanın işlettiği yelken pizzaya götürdü. Odun ateşinde pişirilen pizzalar gerçekten çok lezzetliydi.
  Yemek sonrası ikram edilen keçiboynuzlu ve balkabağı dondurmaları tek kelimeyle enfesti.
  Yemek sonrası işletme sahibi irfan kaptanla kahve içerken kısa bir sohbetimiz oldu.
  Yapmış oldukları keçiboynuzlu ve diğer organik dondurmaları bu yaz BODO (Bodrumun Yerli Dondurmaları) adı altında müşterilerinin beğenisine sunacağını söyledi.
  Bodruma özellikle Biteze yolun düşenlere Yelken Pizzayı denemelerini tavsiye ederim.
  Oralara gitmişken organik dondurmaları mutlaka tadın.

 3. bodruma bu yıl geldim daha öncede tatil amacıyla gelirdim sürekli kalınca insan güzel yerler keşfediyor bunlardan en güzelide YELKEN PİZZA italyada yediğim pizzalardan daha güzel pizza yapıyorlar işletme sahibi ömer bey pizzayı yaparken kendi ruhunu ortaya koyuyor bodruma gidenlere şiddetle tavsiye ediyorum çok memnun kalacaksınız umarım benim gibi. birde nutmadan nefis dondurmaların tadına bakmanızı tavsiye ediyorum.

 4. Bende Sünger Pizza’nın tadına sıklıkla varanlardanım…Özellikle Beyaz Pizza’sını şiddetle tavsiye ederim…

 5. Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü yarışları müdavimlerindenim.
  Genellikle tüm yarışcılar akşam yemeğini yat club yada sünger pizzada yer.
  Ekibimizden doktor bir arkadaşımız bizi YELKEN PİZZA’ya götürdü,gerçekten
  taş fırında ince hamurlu mükemmel pizzalar yapıyorlar.Yemekten sonra ikram ettikleri tamamen doğal keçiboynuzu,frenkinciri ve adını şuan hatırlayamadığım yada daha önce duymadığım,meyvelerden yaptıkları dondurmalardan ikram ettiler,pizza tutkunlarına tavsiye ederim.
  Gülse BİRSEL hanıma 1-2 kelam yazmayı kendime görev sayarım.
  Yelken Pizza bünyesinde bulunan Bodrum Dondurmacısının tamamıyle doğal dondurmalarını taddıktan sonra.Yarışcı arkadaşlarla son birkaç yıldır Gülse BİRSEL hanım Bitez Dondurmacısının sanki maaşlı kalemi gibi geldi bize.
  Bizleri bu muhteşem tadlarla buluşturan maceraperest Kaptan İrfan ÇİRİĞ’e
  teşekkür ederiz.

 6. Sünger Pizza’nın Turgutreis Şubesinde yaşadığımız rezillikler!

  Sünger Pizza’nın Bodrum Şubesi asla kaliteli hizmet vermekten vazgeçmedi- her daim tavsiye edilir ancak aynı kalitenin 100’de 1’ini maalesef ki Turgutreis Şubesinde görmek mümkün değil. Dün ailemi –ki bende Turgutreis’de yaşıyorum- son kez Turgutreis’deki Şubesine götürdüm ve bırakın azarlanmayı ve aşağılanmayı, neredeyse dayak yiyorduk. Çalışanların son zamanda hepsi değişti, her gittiğimde yeni yeni çocuklar oluyor. Sadece 3 masanın olduğu restoranda 32 dk.da pizza getirdiler. Yemeklerin nerede kaldığını sorduğumuzda ‘ben yeniyim bilmiyorum’ deniliyor müşteriye! Muhtemelen aşçıları da değişti, yemeklerinin eski lezzeti yok.

  Sarımsaklı ekmeklerini eleştirdik diye şeflerinin bir bizi dövmediği kaldı. Annesi yaşında kadına (anneme!) utanmadan (tost ekmeğine kaşar eritip sarımaklı ekmek diye önümüze koydular! 2 dilimi 5 YTL! Ve sarımsak tadı yoktu bile! Hani bildiğiniz kaşarlı tosttu!) ‘ Bu böyle yapılır. Bunun böylesi makbul. Siz daha önce hiç yemediniz galiba?, Bunun ne olduğunu bilmiyorsunuz galiba? ’ v.b. çirkin sözlü saldırıda bulundu. Biz sadece eleştirimizi ilettik dediğimizde ‘siz bu yemeği öğrenin’ dedi. O sırada oranın sahibi beye gidip eleştirimizi ilettiğinde mekanın sahibi eli ile BOŞVERRR yaptı, hemde gözümüz önünde. Kalkarken iyi akşamlar dedik ama cevap alamadık sadece kızgın gözlerle bizi dövercesine uğurladılar.

  Kesinlikle bir daha gitmeyeceğim, kimseye de Sünger’in Turgutreis Şubesini tavsiye etmiyorum. Dayak yemek istemiyorsanız gitmeyiniz! Turgutreis’i ziyarete gelenlere Marina’nın içindeki BOOM’u tavsiye ediyorum. Fiyatları Sünger’inkine yakındır, her yemekleri ayrı lezzetli ve de böyle hayvan muamelesi görmezsiniz!

 7. SÜNGER PİZZA TURGUTREİS’TE KIZIMIN İÇTİĞİ MERCİMEK ÇORBASININ İÇİNDEN TIRNAK PARÇASI ÇIKMIŞ.BİZİM DE MİDEMİZ BULANMASIN DİYE YEMEK SIRASINDA GÖSTERMEMİŞ.MUTFAKTA TIRNAK KESMEYİ ADET HALİNE GETİRMİŞ PERSONEL VAR HERHALDE.SÜNGER PİZZA’YA GİTMEK İSTİYENLERE DUYURULUR.

Leave a Reply

Your email address will not be published.