Sekizinci sokaktaki Otto

Açıldığından beri merak ediyorum, acaba isim Otto Pizzeria‘dan ne kadar alıntı diye? Acaba Mario abi kızar mıydı? Gerçi niye kızsın ki? O ne de olsa lokantasının olduğu sokağın adını vermiş. Hem de Şeyhbender ismi zaten kapılmış.

Birkaç kere gitmişliğim vardı, yemeği her seferinde iyiydi, ama bu sefer gerçekten çok iyiydi. Roma pizzasını herkes çok sevmez, her yer de çok iyi yapmaz zaten. Burasınınki olmuş. İlk açıldığında Otto güzeldi, sonra popülerleşti, kalabalıklaştı, hoi polloi doluştu. Şimdi sanki o grup azalmış ve de mekan biraz daha oturmuş. Belki de Salı akşamı gittiğim için böyle düşünüyorum?

Eren’le Laden’in paylaştığı pizzanın adını hatırlamıyorum ama bu ikili olsa olsa Dolce Vita türevinde isimli bir pizza yemişlerdir. (gerçi yarısını ben tırtıkladım ama…) Giray gelince lazanya istedi, 1.5 pizzadan sonra bir çatal bile alamadım ama görünüş ve koku itibarıyle o da olmuş; Giray da onayladı.

Yan masadaki dg toplaşmasından dolayı biraz gürültümsü olması ve artık midelerimizin tok olmasında dolayı hadi kaçalım diyip çıkışta 0.5 sahibe teşekkür ve ellerinize sağlık dileklerimi iletip pizzalarını bi güzel yağladım.

3 Replies to “Sekizinci sokaktaki Otto”

  1. Pomodoro dolce. Kurutulmuş domates, karamelize soğan vesaire. Dolce‘si soğandandı. Her gittiğimde farklı yapıyorlar pizzayı. Pizzaları da artık n’olur oturmuş olsun çünkü evet, güzeldi.

  2. otto nun santralistanbul subesine gittim gecenlerde. sevimli bir yer. cok ac degilseniz ama yine de bir seyler yemek istiyorsanız, ahtapot carpaccio’yu ( benim yedigimin tuzu biraz fazla kacmıs olsa da) bir deneyin derim.

    ve de buradayken mutlaka tuvalete gidin….gorulmeye deger.

Leave a Reply

Your email address will not be published.