Pizzeria 14’te ince hamurlu pizza

Buldum ince hamurlu pizza. Tek kişilik. Crust‘ı çıtır. Kepekli hamuru da var, hatta iyi. Domates sosu görünmeyecek kadar az. Dört peynirlisinin peynir orantısı, Akdeniz’in kekiği tam kıvamında. Daha iyi malzemeli pizza bulursunuz ama bunu yemesi pek bir zevkliydi. Dükkan küçük zaten. Daha çok siparişe iş yapıyorlar sanki. Pizzalar 13-15 lira.

3 Replies to “Pizzeria 14’te ince hamurlu pizza”

  1. Nişantaşında oturuyorum. Okuduğum yorum sonrası eşimle birlikte cumartesi günü Pizzeria 14’e gidip pizzalarını denedik. Ben karışık pizza yedim, eşim ise kepekli hamurdan sebzeli pizza yedi. Açıkça söylemem gerekirse İstanbulda yediğim en güzel pizzayı yedim. Hamur gayet ince ve tadı harikaydı. Öğrendiğime göre pizzaların hamurunun hazırlanıp, açılması ve ardından pişirilmesi aşamalarını kendileri yapıyorlarmış. Bence gayet başarılı bir pizzacı. Söyleyebileceğim tek negatif şey mekanın biraz küçük olması, bir anda 10 kişinin gelmesi durumunda sıkışık bir hal alabilir ortam.

  2. eve söylemek için en lezzetli pizza. yanlız dikkat, hamur çok ince. bir kişi rahatlıkla bitirebilir bir pizzayı.

  3. Ben sürekli buradan sipariş veriyorum prosciuottosu şimdiye kadar yediğim en iyi pizza idi. fiyatı da çok uygun diğer yerlere göre ve zaten 30 lira verip de yediğim diğer nişantaşı pizzalarının hiçbirisini beğenmedim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.