Pizza Trio’dan enfes hellimli pizza…

Geçen haftadan bu yana nihayet sona erdirdiğimiz bienal sonrası Ayşe’ye daha önce hiç gitmediğim Trio’yu önerdim o da sağolsun kabul etti ve kendimizi Sıraselviler paraleli olan sokakta hani meşhur Çiçek Bar’ın olduğu sokakta, barın biraz aşağısında sağ kolda çok çok şirin bir mekanda buluverdik.

03102009049

Resimde görüldüğü üzere pizzanın yapıldığı yer olan mutfak gözünüzün önünde, çok şirin bir taş fırın, masalar hem sandalye, hem koltuk çevrili, duvarları süsleyen çeşitli objeler, mekan ağırlıklı olarak ahşap.

Bir diğer ilginç ayrıntı ise pizza için servis edilen bıçak idi :)

03102009050

Ben daha önce böylesini görmemiştim, Ayşe de görmemiş, çok zarif bir seçim olmasa da pizza kesmek için idealdi.

Gelelim menüye ne çeşit pizza isterseniz neredeyse o kadar çeşit pizza var, pizza istemezseniz makarna, ravioli, salata seçenekleri de mevcut. Bir dahakine ravioli denemek istiyorum ben mesela. Oldukça merak ettiğim halde sufleden yiyemedim zira pizza oldukça doyurucu idi. Ayşe’nin tercihi pizza carciofo, benimki ise hellimli idi. Malzemeler oldukça taze bir kere roka pizzaya acaip yakışmış, neredeyse zaten roka yüzünden seçtim hellimliyi . İncecik ama gerçekten öyle, mozerella üstü domates, hellim ve rokadan oluşmakta. Ayşe’ninki ise sebzeli idi onun da tadına baktım hakikaten çok güzeldi. Ayşe hatta Miss Pizza’nın enginarlısından bin kat daha güzel olduğunu özellikle belirtti. Bak yazarım dedim ama önemsemediğine göre gerçekten güzel. Ben fikir beyan edemicem zira enginarlısını yemedim. Sözün özü yolunuz oradan geçmese de huzurla, sıcacık bir mekanda, güleryüzlü servisle iç gıcıklayan pizzalar yiyebilirisiniz.

03102009051

6 Replies to “Pizza Trio’dan enfes hellimli pizza…”

 1. Bende bu mekana gittim.inanılmaz güzelpizzalar makarnalar salatalar ve sufle.bence en büyük kayıplardan biri sufle yememek olmuş.deniz mahsullu ve ançüezli pizzaların yanında inanılmaz soslularla fırınlanmış etlerde çok leziz.

  Bende mudavimi olduğum bu yeri herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim .

  (bazende müşteriler arasında ,gözümüze hiçde yabancı olmayan müdavimlerde çarpabilir :)

 2. Bu yazıdan sonra yapılacaklar listeme almıştım Pizza Trio’yu. Geçen cumartesi günü eşimle beraber denedik. Fiyat/Performans yüzdesi oldukça yüksek. Belkide İstanbul’da bu fiyata bu performans başka bir yerde yoktur.
  Pizza çok iyiydi, servis çok iyiydi. Ambians (masalar, dekorasyon) çok aman aman değildi ama insanı rahatsız etmiyordu.
  Şiddetle öneririm

 3. bu pizzacının yerini biraz tarif edebilrmisiniz? ama sokak cadde adıyla degil:) sıraselvilerde şurdan sola burdan sola dön tarzında lütfen:)????

 4. seve seve… alman hastanesinin tam karsi sokagindan girin ilk saga donun solunuzda kalan 2 ya da 3. dukkan… Simdiden afiyet olsun :)

 5. müjdat gezen sanat merkezinin sokağında karşında otopark var taksim ilk yardımın arka sokağı mekan süpeeerrrr pizzalar makarnalaaarr süpeerr şarap süpeerrrr :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.