Panino Giusto’dan pizza

kopyasi-dsc00508

Bir cumartesi akşamı, eve pizza söyleyip yanına şarap açmak ve de güzel bir film izlemek, dışarının curcunasından uzak kalmak istendiğinde, yapılacak en rahat ve güzel şeylerden biri, bana kalırsa.

Yasin, İstinye Park’taki Panino Giusto’nun evlere servis yaptığını öğrenip telefonunu almış. Burası, adından da anlaşılabileceği gibi paninolarıyla ünlü bir yermiş. Sonradan öğrendim, makarnaları ve risottoları da çok başarılıymış. Gerçi, bütün bunlar o akşam kimin umurundaydı ki? Bizim canımız sadece pizza istiyordu.

Ben, üzerine mantar konulmuş margarita pizza istedim. Yasin, kendi pizzasına mantarla birlikte karides de koydurttu. Bir de, ilaveten ikimizin pizzasına da traşlanmış parmesan ve roka eklettik.

Servisleri oldukça hızlıydı. Pizzalarımız, üzerine parmesan konulmuş olarak sıcak sıcak geldi. Rokayı, pizzanın sıcağıyla pörsümesin diye, ayrı bir kaba koymak gibi bir güzellik yapmışlar. Pizzalara ek olarak, acılı zeytinyağı da göndermişler, gayet güzel olmuş.

Pizzaların lezzetine gelince, rahatlıkla söyleyebilirim ki uzun zamandır yediklerim arasında en iyisiydi. İnce hamurlu, kararında ve gerçekten çok leziz malzemeli, porsiyonu doyurucu bir pizzadan beklediğim şeylerin büyük bir kısmını, bu pizzada buldum. Bir dahaki sefere, eve söylemek yerine, gidip yerinde denemek istiyorum. Fırından yeni çıkmış bir pizzayı, hemen o anda yemek, kesin çok daha iyi olur.

Bir adet margarita pizza 11 TL. Bizim eklemelerimizle birlikte ikisi 36 TL gibi bir şey tuttu, eğer doğru hatırlıyorsam.

3 Replies to “Panino Giusto’dan pizza”

  1. gecen gün ataköyde valentino’ss italian kıtchın diye bir cafede pizza yedim mükemmeldi harika herkeze tavsiye ederimpaket servisleride varmış kapıya kadar hizmet mükemmel herkeze tavsiye ederim

  2. tencerede pişirip kapağında yiyenlerdensiniz sanırım.şarap ve film diyorsunuz.keyif yapıcaksınız anlaşılan.e bi servis açın bari o pis kartonların üzerinde yemeyin. restoranda 137 ytlyi az buluyoruz.ama evimize 1 tk tabak alamıyoruz heralde.

  3. istanbuldaki hiçbir sandwich guisto’nun truf yağlı ve proscuttolu sandwichinin yanına bile yaklaşamaz. o derece!

Leave a Reply

Your email address will not be published.