Pacino’da makarna

Pacino, Yeşilköy’de, hemen Toplu Konutlar’ın karşısında bulunan mini mini bir İtalyan lokantası. Samimi, iddiadan uzak ve hesaplı bir yer. Yeşilköy ve çevresinde yaşayanlar için, balık lokantalarına iyi bir alternatif.

Menüsünde, başlangıçlardan salatalara, makarna ve pizzalara, et ve balık yemeklerine kadar bir sürü çeşit şey var. Yemekler çok ilginç değil belki ama herkes için bir şeyler düşünüldüğünden dolayı özenli kesinlikle.

Biz Yasinle, önden roka salatası aldık.

kopyasi-dsc00443.JPG

İnce kıyım doğranmış rokaların üzerine domates ve parmesan peyniri koymuşlar. Süsü yerinde, lezzeti kıvamında, pizza ve makarnaya güzel eşlik eden sade bir salata olmuş.

Ana yemek olarak, Yasin margarita pizza ısmarladı. Üzerine karides koyulmasını istedi, “olur” dediler.

kopyasi-dsc00446.JPG

Pizza, kalın hamurlu değil, hatta ince hamurlu bile diyebilirim ama hamur kıtır kıtır değil. Odun fırınında değil de, elektrikli fırında pişmiş pizzalar gibi. Biz pek sevemedik.

Ama benim makarnam, pizzanın olmamışlığını bir anda unutturdu.

kopyasi-dsc00447.JPG

Ben penne all’ arrabbiata ısmarlamıştım. Bol sarmısaklı ve acılı domates soslu penne, al dente kıvamında pişmiş olarak geldi. Lezzetli, sade ve doyurucu bir yemek. Bünyemin makarnadan beklediği herşeyi ziyadesiyle verdi diyebilirim.

Yemeğin yanında, iki kadeh kırmızı masa şarabı, yemekten sonra bir kola ve iki kahve içtik. Toplam hesap 80 TL civarında geldi.

Yeşilköy’e yakın bir yerlerdeyseniz ve canınız güzel bir makarna çekiyorsa, Pacino’yu bir deneyin. Hoşunuza gidecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.