Mozzarella’da regina

Hay Allah. Ben Mozzarella ile ilgili iki yorumu sildikten sonra, yazan kişi yani Emel yazdıklarının reklam olmadığını söyledi. Tam, ‘ne yapsam’ diye düşünüyordum ki Suna’nın yorumu geldi, reklam olduklarını savundu. Sonuçta herşeyi şu anda olduğu gibi bırakacağım. Yorumlar reklam değilse de, blog’un reklamsız olduğundan emin olmak için bazen yorumlar kim vurduya gidecek anlaşılan.

İşin komiği, yorumlardan sonraki gün gittik Mozzarella’ya. Gidelim, görelim neymiş, dedik. Bir yer seçme işinden de kurtulmuş olduk. Amacı bu idiyse, reklam başarılı oldu sayılır. Gittik, gördük ve doğrusu çok da bayılamadık. Emel hanıma İstanbul’da başka yerlerin pizzalarını denemesini tavsiye ediyorum.

Mekanda pek bir numara yok. Kanyon’da yemekçilerin olduğu katta arka sırada ve dolayısıyla arka planda kalıyor ama o gün hava soğuk olduğundan, kapalı ve sıcak olması Mozzarella’nın avantajınaydı. Dekorasyon da menü de, evet, tipik. Kırmızı ve yeşil ışıklar ve zeytinyağı şişeleri Akdeniz havası veriyor ama Afrika temalı çerçeveci tabloları bozuyor. Menüde yenilik yok, olmazsa olmaz imla hataları da eksik değil. Selçuk’un porcini mantarlı tagliatellesi birazcık fazla kremalı ama lezzetli. Tulum peynirli cevizli salata yeşillik olduğu için iyi birşey. Seçtiğimiz Sangiovese, Yiğit’in dediği gibi kötü bir şarap belki ama yine de şişesi 40 liraya, iyi işte. Gelelim pizzalara. Neden buraya geldiğimizden bihaber olan doğumgünü prensesi Ece pizza prosciutto’nun tadına bakar bakmaz, “Ah nerede Miss Pizza?” dedi. Ben ise standart birşey olsun diye mantar ve dana jambonlu pizza regina’yı ısmarlarken, meğer Don Pietro’nun Roma’sını hayal ediyormuşum. Kötü denemez pizzalara ama vasatlar. Prosciutto’su sert mesela. Hamuru daha ince, daha gevrek olabilirmiş mesela. Pizzalar 18-22 arası falandı. Menüde 10 liranın altında yiyecek hiçbirşey yoktu. Pardon vardı, 9.5 liraya tatlı vardı. Ee, kirayı çıkarmak lazım.

www.mozzarellakanyon.com

One Reply to “Mozzarella’da regina”

  1. Bunu bir de Reasürans versiyonu var. Adı Chatal, duruyor mu hala bilmem. Bana göre bu tür (Kırıntı tarzı/ diner tarzı) yerler en leziz değil, en “doyurucu”ya oynuyor. Bu nedenle gençler arasında popülerler. Fast food yemenin nisbeten sağlıklı ve ekonomiye katkısı olan türü olarak bakıyorum. Başkaca bir beklenti içinde olmamak lazım : )

Leave a Reply

Your email address will not be published.