Il Porto’da Manzara

Etiler – Bebek – Arnavutköy üçgeninde italyan yeme kararı alınca ilk öneri Da Mario’yu daha önceki kötü anılarımdan dolayı şiddetle veto ettim. Bunun üzerine daha önce bir kez gidip idare eder yediğimiz Il Porto dedik.

Öncelikle manzaranın muhteşem olduğunu söylemem lazım. Mucizevi bir şekilde (Seha yüzünden heryere geç gideriz) ilk gelen biz olduğumuzdan manzaraya bakarak bir adet Gusto içtim. Şu aralar favori biram. İkincisi de Efes Fıçı.

Konumuza dönecek olursak… İtalyan restoranı menüsünde nedense “Tay Salata” vardı. Merak ettik sorduk, garson bilemedi, gidip içinde kuşbaşı et olduğunu öğrendi.

İstediğim şarabı beklerken başkası geldi. Kalmamış.

Önden yediğim jambon ve kavunun kavunu rezildi. Üstünde nedense yeşil otlarla geldi.

Yediğim penne özelliksizdi. Hatta şimdi düşününce neli olduğunu bile hatırlayamadım. Yandaki pizzadan otlandım o güzeldi bak.

Müskülpesent olmamaya çalışıyorum ama bu kadar pahalı bir yerin yemeği ve servisi de düzgün olmalı diye düşünüyorum. Anlaşılan kazığın sebebi manzara imiş.

Manzara için gidecek başka yer bulmanızı tavsiye ederim.

Şarapla beraber adam başı 100 lira verdik. İçime oturdu.

2 Replies to “Il Porto’da Manzara”

  1. Best Risotto del mare I ever ate!! and I’m half italian so I don’t say this easily… ;)

  2. merhabalar yukarıdaki yorum mekanımız adına cok üzücü bir yorum ….bu üzücü durumu yaşayan konugumuzu tekrarından mekanımıza davet ederek lezzetlerimizi bizat tadmasını ister ve kendisiyle bu hassas konuyu görüşşerek gereken telafi yapılacaktır …..!Ender TONBUL

Leave a Reply

Your email address will not be published.