Sami Usta’da köfte

Yüksek Kaldırım’dan tin tin indik, indikçe acıktık, Karaköy’de alt geçitten geçtik, sahile çıktık ve aval aval etrafa bakınmaya başladık. Galata köprüsünde yenmez. İskelenin arkasında dizili velkamverinaysçıların önünden yürüdük, onlarda da yenmez, sosisli fikrine Laden’le ben burun kıvırdık, Namlı’ya baktık kapalı, otoparkın arkasındaki kebapçılarda kapatmak üzereler. Bu arada çok efendiyim ha, açım ama ne Laden’in ne Volkan’ın kafasını koparıyorum ama ne yapacağız bilemiyorum da. Derken o Köfteci Sami Usta tabelası bir çekici geldi. Vaha sanki. Onlar da kapatıyorlarmış gerçi ama hayır diyemediler. Son müşteriler bizdik. Biz sipariş verirken bir on-onbeş ekmek arası köfte yaptılar ki iyiye işaret. Köfteler geldi, pek lezzetli. Çakma piyaz zaten iyi, Volkan’ın da süslemesiyle daha bir iyi oldu. Hele bir de tavuk şiş. Bir Gelik’te yemiştim böyle sulu sulu, yumuşağını. Bir de artık kapatıyorlar diye herhalde bol, doldurdular. Çay kalmadı diye kendiliklerinden özür dilediler, bir dahaki sefere artık dediler. Pek memnunduk kalkarken. Ödetmediler bana ama 30 civarıdır diye tahmin ediyorum.

4 Replies to “Sami Usta’da köfte”

  1. bir gün karnım cok açtı arkadaşım bana tafsiye etmişti ben de osıra kara köydeydim aklıma geldi birden gideyim dedim ve gittim cok yiy i bir ilgi gördüm ama köfteyi yiyince yok böyle bir şey dedim mükenmeldi tavsiye ederim bencede eline salık vallahi on üzerinden on veriyorum mükenmelsin ve ekonemiye cok uygun.

  2. kara köyde dolaşırken rastlantıylla sami ustaya girdik ve tekirdağlı olmama rağmen böyle güzell bir köfte yememiştim lezetli veiştah açıcı oralara gelipte sami ustaya uğramamazlık olmaz olmazımız oldu eşimle

Leave a Reply

Your email address will not be published.