Özcanlar’da satır köfte

ozcantekirdag.jpg

Yunus bana bu fotoğrafı gönderip şu yorumu eklemiş: “Esentepe Astoria’da. Bildiğin köfte. 8 gün once açılmış. Ahşap masalar hala biraz cila kokuyor da ahşap olmayan masa tercih ettik. Tekirdağ köftesi 12 ytl. Piyaz 5 lira.” Dün de biz Yasemin’le gitmiştik. Biz satır köfte yedik. 14 liraydı, köfte biraz sertti. Yoksa evet, bildiğin köfte.

11 Replies to “Özcanlar’da satır köfte”

 1. Evet harika bir Tekirdağ Köftesi ve Harika bir satır köfteydi.Karışık aldım ve baharatlarla bezenmiş o klasik aradığım leziz tabağı yakaladım.Teşekkürler.

 2. Bende biraz önce İstanbul Mecidiyeköydeki Astorya’da Özcanlar’da yedim. Bir porsyon satır köfte, bir poryson kasap köfte ve bir posyonda tekirdağ köfte söyledik. Garsona özellikle domates ve biber iyice közlenmiş olsun diye belirttim.
  Garson kız 10 dakika sonra buyrun kaşarlı köfteniz diye geldi. Allahtan getirdiği köfte bizim istediğimiz satır köfteydi. Eğitimsiz bir kızı almışlar garson diye koymuşlar.
  Esas bomba domateslerin az pişmiş ve soğuk gelmesiydi. İsteğimi hatırlatmam üzerine “2 dakika sonra hemen getiriyorum” dendi. Ama 2 dakika sonra gelende aynı şekilde soğuk ve az pişmişti. Sadece domatesler değil, biberlerde az pişmişti. Hesabı ödedikten sonra mutfakta ustanın yanına gittim, durumu söyledim. Usta’da kömür kullanmanın burada yasak olduğunu ve elektrikli ızgarada pişirdiklerini dolayısıyla kömürdeki lezzeti veremediklerini söyledi.
  Netice itibariyle gerçek tekirdağ köftesi yemek isterseniz üşenmeyin gidin Tekirdağ’a, Özcanlar’ın esas yerinde yerin. Hem odun ateşinde pişmiş leziz köftenizi yersiniz, hemde Astorya’daki kadar dünyanın parasını özdemezsiniz. Köfteler 12-17 YTL arası. Ayran 4 YTL. İnanılmaz pahalı.

 3. İki gün önce eşimle beraber astoryadaki özcanlar köfteye gittik valla gittiğime pişman oldum fiyatlar inanılmaz pahalı geldi tekirdağda hem çok ucuz hem daha güzel yapıyorlar ben olsam daha mütevazi bir yerde açardım fiyatları daha uygun yapardım müşterilerde sürekli gelirdi. Tekirdağdaki yerinde 4 kişi tıka basa köfte yiyip 50 ytl veriyorsunuz burda 2 kişi nerdeyse aynı parayı verip aç kalıyorsunuz. Sonuç birdaha asla orda yemem.

 4. Bende geçenlerde arkadaşlarımla birlikte Astoriadaydım ve ne yiyeceğimize karar vermeye çalışırken köfte herkes için uygun dedik ve içeri girdik. Burası köfteci mi yoksa padişah için özel yapılmış bir mekan mı anlamadım. İçerisi müthiş dizayn edilmiş. Önden çorba aldık garsonun tavsiyesiyle gerçektende ben böyle mercimek çorbası içmedim süperdi. Karışık ızgara yedik çoğunluğumuz ve çok beğendik. Tabaklar bir tasarım harikası özellikle tekirdağı servis yaptıkları tabakların yanına asılan sosluklar. Yoğurt ve ayranıda kendileri imal edip tekirdağdan getiriyorlarmış. Harikalar. Tatlılar deseniz onlarda çok tatlı :) Özellikle sütlaçlarını denemeden gitmeyin. Çok memnun kaldım ben kendim özellikle ve heryerde anlatıyorum. Bence denemeden karar vermeyin. Serviste çok iyiydi onuda belirtmem lazım.

 5. Biz de küçük kızım ve eşimle birlikte geçen haftasonu Tekirdağ’da açılan yeni mekanlarına gittik. Bir haftasonu gezisi yapmak isteyenlere tavsiye ederim, manzarası çok güzel.. Servis, sunum ve tabiki köfteler de harika..
  Bir diğer yorumda da okudum “sanki köfteci değil padişah mekanı” demişler. Özcanlar’a Tekirdağ köftesini bu kadar nezih ve keyifli bir ortamda sundukları için teşekkürler. Çok keyifli vakit geçirdik, herkese tavsiye ederim

 6. Temmuz 2009 hafta sonu eşimi ve kızımı aldım öğlen sonrası tekirdağ köftesi yemek üzere uğrak yerimiz özcanlara gittim ,üç kişi 40 adet köfte ortaya piyaz üç adet büyük ayran ve çayımızı içtik ayrıça 60 adet pişmemiş köfte larak hesabı istedim hesap 49 00 tl arkadaşlar bu yapılmaz tama astoria denilen yer biraz sosyete takılıyo ama ben orta direk vatandaş olarak böğle bir yerde yemek yeme şansım olmayacakmı 19-07-2009 tarihinde gene hafta sonu bu sefer 4 kişi astoria özcanlara gittim ve gelen hesap 100 tl kusura bakmayın ama yazık yani madem bir şube açıyorsun doğru yerde aç sürümden kazan ben tekirdağda ve özcanlarda köfte yediysem o sosyetede orda yedi ve sizi orda tanıdı bu fiyatlarla zor çok zor

 7. Astoriaya ilk defa geldik ve özcanlarda köfte yedik. Gerçektende bildiğin köfte, ayran ve yoğurt harikaydı. dekorasyon çok ilgimi çeki, asla köfteciye benzemiyor içerisi çok temiz ve çok hijyenik. Tatlar harika, mercimek çorbası süper. diğer bir hususta tahinli, fındıklı hayrabolu tatlısı çok harika, insanı uçuruyor. Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

 8. Yukarıdaki yazıları okudum.Gerçekten özcanlar tekirdağ köftenin hakkını veriyor.Ben de Tekirdağ a gittiğimde çarşı içindeki yerlerine gidiyordum ama artık gerek kalmadı.Ataşehir-Soyak yenişehir yolunda Şirin bir yer açılmış.Yemek servisleri de var.Ayrıca Özcanların bayisi imiş tüm köfte çeşitleri ve peynir helvası Özcanların.Çokta güzel pişirip sunuyorlar.Gitmeyenlere tavsiye ederim.

 9. kesinlikle tavsiye etmiyorum gitmek için yaptığınız zahmete değmez hem çok pahalı hemde çok kötü bir servisi var köftede bildiğiniz köfte abartmışlar tekirdağdaki şubelerinde hem ucuz hemde lezzetli ama astoria da boşuna o kadar parayı verip çıkarsınız pişmanlığınızda cabası servis çok kötü hep acemi garsonlar var tabaklarda mutfaktaki personelin yağlı parmak izleri ile servis yapıyorlar çay istiyorsunuz yok efendim 5 dakika sonra diyorlar hemen yan masadaki müşteriye çay servis ediyorlar bir daha asla gitmem ve asla gitmenizi tavsiye etmem

 10. tekirdağdaki köfteci özcanlar gerçekten çokgüzel.fiyatları da gayet uygun.nezih bir ortam.hizmet kalitesi de çok iyi.

 11. Gitmenizi tavsiye etmem istanbul şubesındekı işletme müdüründen tutta personel sefine garsonuna komısıne kadar birer çok bilmiş ve ukala insanlar nasıl hala orda tutunuyolar hayret konusu hele kasadakı o salak kız tam bir uyuz…!

Leave a Reply

Your email address will not be published.