Ortaya Karışık…

Epeydir biriktirdiğim yerleri toplu olarak yazmaya karar verdim. Aşağıda yazdıklarım birkaç kere tarafımdan denenmiş mekanlardır.

Öncelikle , güleryüzlü ve “önce müşteri” ilkesini yakınen benimsediğini düşündüğüm “Külünçe Sofrası”. Terbiyeli kuzu şişi favorim oldu. Ayrıca siparişin yanında sundukları çiğ köfte, fındık lahmacun gibi ikramlar da oldukça lezzetli. Geciktirdikleri siparişi ikram ederek ayrıca takdirimi kazandılar. Zira değil ikram etmek, son derece saygısızca “istemiyorsanız götüreyim, önemli değil” gibi bir yaklaşımı da gördüğümüz için, Külünçe’nin bu tavrını alkışlamak isterim. Buradan diğer önereceklerim; tavuk şiş, patlıcan kebap. Salatalar konusunda kendilerini geliştirmeleri gerektiğini düşünsem de özellikle kebapları gönül rahatlığı ile denenebilir. Çorba ve kola ile beraber: 15-20-TL kişi başı.

Gelelim bir haftadır öğle yemeği adresimiz olan Fesleğen Cafe’ye. Buranın Taksim’deki mekanla ortak olduğunu düşünmüştüm. Ancak sahibi hiçbir alakasının olmadığını, üstelik Taksim’dekinin bar, buranın ise cafe olduğunu belirtti. Bana nedense hâlâ Taksim’deki de cafe gibi geliyor. Henüz yeni bir mekan olduğundan, çok fazla abartma istemem ancak, şimdilik oldukça tatmin eden bir menüye ve servise sahip. Çıtır tavuklu ve keçi peynirli salata benim denediklerimden. Özellikle keçi peynirli salatayı çok beğendim. Menüde yazmamasına rağmen, içine konulan ceviz ve mısır salataya ayrı bir lezzet katmakta. Yesek’te daha önce de dile getirdiğim Şişli’de özellikle ofise siparişte sorun olan salata sorunuma çözüm olduğu için Fesleğen’e ayrıca teşekkürler. Salatalar: 7-10-TL

Beğendi Lokantası okulun yakınlarında bir bol kepçe lokantası. Defalarca buradan yedik. Ancak giderek yapılan yanlışlar hepimizi yıldırdığı için, buradan yemek istemeye bir son verdik. İlk başta gelen kabak dolma, karnıbahar, patlıcan musakka ve çorbalar fena değildi. Ancak giderek yanlış sipariş getirmeye, üstelik getirdikleri ürünleri de buz gibi getirmeye başladıkları ve sizi saatlerce beklettikten sonra, özür dilemeleri gereken yerde, yukarıda ikinci paragrafta bahsettiğim cümleyi kullanmayı uygun bulduklarından, mekan artık benim için “Asla” listesinin liste başıdır.

Son olarak İstiklal ve Çukurçeşme sokakta defalarca önünden geçtiğim Hala’yı deneme fırsatım oldu. Hem çiğ böreği hem de kıymalı gözlemesi fena değildi. Türkiye’de normal olarak bu ürünlerin çok daha iyilerini yediğim için, çok fazla beğenmedim. (Mesela en iyisi Antalya Kemer Yörük’te yediğimdir.) Ancak burası eve olan yakınlığından sebep arada özlediğim bu lezzetleri yemek için iyi bir fırsat gibi gözükmekte :) Çiğ börek + gözleme = 9.5-TL.

Bu arada Cihangir Komşufırın tadilatta imiş. Bir an önce açılmasını temenni ediyorum…

One Reply to “Ortaya Karışık…”

  1. Fesleğen cafe işyerime çok yakın.Makarna ve salataları gerçekten güzel.Fiyatlarıda makul sayılır.Tavsiye ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.