Kosova Et Lokantası’nda çorba ve köfte

Kosova Et Lokantası, Florya’nın sahil tarafında yer alan en eski lokantalardan biri. Yıllar oluyor belki orada yemek yememiştim. Geçtiğimiz cumartesi öğleden sonra, bahçesinde denize karşı yemek yerken fark ettim ki o zamandan bu zamana hiçbir şey değişmemiş. Herşey eskimiş olarak yerinde duruyor: tabaklar, bardaklar, perdeler, belki garsonların kıyafeti bile. Tamam nostaljik ama etkileyici, insanı içine alan bir ortam hiç değil burası. Daha çok yerinde sayıyor ve her geçen gün müşteri kaybediyor ya da yeni müşteri kazanamıyor gibi geldi bana.

Yemeklere gelince: ezogelin çorba, fırından yeni çıkmış kabarık pide ve lezzetli tulum peyniriyle beraber gayet güzeldi; dönerden az tattım, tadı yerinde; kaşarlı köftesi bana yağlı geldi, yanındaki püre iyiydi ama. Tabak sunumlarını anlatmıyorum, “sıradan kebapçı usulü” yani sıkıcı diyim, siz gözünüzde canlandırın.

One Reply to “Kosova Et Lokantası’nda çorba ve köfte”

  1. Bir tarihte burada kahvaltı yaptığımı hatırlıyorum. Çok uzun zaman olmadı belki 2 sene olmuştur. Devasa büyüklükte bir açık büfeydi. Yok yoktu. Ama dekor konusunda çok haklısın 80-90’lardan kalma eski restoran havası var. Sanırım buranın müdavimleri de var. Yan masada Uğur Dündar ve ailesi de vardı ben gittiğimde. Sonra kuzene sordum, zira kendisi pek sık gider, ben de her geldiğimde neredeyse görüyorum dedi. Dediğin gibi müşterisi bile eski anlaşılan :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.