Kurtuluş son durakta ikamet eden Kebapçı Çavuş… :)

Kebapçı Çavuş Kurtuluş son durakta, Dolapdere’ye inen yokuşun başında kendi halinde bir yer aslında… Kurtuluş’ta otururken sıkça gittiğim, eve söylediğim; sonrasında da kebap yemek istediğimde yolumu oralara düşürdüğüm leziz bir mahalle lokantası. Geçenlerde yolumu yine oraya düşürüp içeri attım kendimi… Volkan’la içeri girince hazırlıklardan farkettik ki tam iftar saati… “Eyvah başıma Namlı’da gelenler yine olacak” derken güleryüzle buyur ettiler, hemen bir masa ayarladılar. Lafı gelmişken, çarşamba günü saat 17:30 gibi Namlı’ya gittim. Hazır Levent’ten geçiyorum, Namlı’ya da epeydir uğramadım, neden olmasın diye geçiyordu içimden. Kapıdan içeri girer girmez aynı hızla dışarı yollandım. İftar hazırlıkları olduğu için misafir kabul etmiyorlarmış, servis de yapmıyorlarmış. İftar hazırlığını anlarım, hiç itirazım yok. Ama Namlı kadar büyük bir lokantada, iftardan 1,5 saat önce servis yapmamak, konuk kabul etmemek, nasıl oluyor birinin bana anlatması lazım. Üstelik “iftarda masalarımızın rezervasyonu var, 1 saat için size bir masa verebiliriz” gibi bir alternatif de sunmadılar. Dahası oruç tutmuyor olmamız oldukça garip karşılandı… Neyse… Kebapçı Çavuş’ta önce az çorba içtik. Çorba Ezogelin… leziz… ardından Volkan kuzu şiş, ben de adana kebap yedim. Çorbadan hemen sonra ortaya salata ve çiğ köfte geldi. Çorbanın yanına gelen pideler sıcak sıcak… Ben Kebapçı Çavuş’un bulgur pilavına bayılıyorum. Yemeklerimizi bitirdik baktık bekleyenler var, hemen kalkalım da onlar otursun derken servis yapan arkadaş “bir çayımızı, kahvemizi içmeden gitmeyin lütfen” diye ısrar etti. Teşekkür ettik, alacağımız olsun dedik ve keyifle ayrıldık. Tüm yediklerimiz, yanında içecekler, şalgam ve ayrana toplam 27 lira verdik.

63 Replies to “Kurtuluş son durakta ikamet eden Kebapçı Çavuş… :)”

  1. Kebapçı Çavuş’u sayfanızdan görmüştüm geçen pazar gittik. Şiş ve Adana’da gayet başarılıydı. Bulgur pilavının da yağı, domatesi tam kıvamındaydı. Ama çiğ köfte mideyi anında rahatsız edecek derecede baharatlı ve içinde et namına pek birşey olduğunu sanmıyorum.
    Bir de internet gitmeden internet sayfasında bakanlar aldanmasın, özellikle alt katta tam paket servilser için yapılan hazırlığın ortasında kalıyorsunuz. Biz rahstız olmadık, hatta özellikle ocakbaşındaki hareketi görmek hoşuma gitti ama ocakbaşında gidelim yemeğimizi yavaş yavaş yiyip muhabbet edelim diyorsanız, başka bir yere gidin derim.

  2. ben kebapçı çavuş olumlu ve olumzuz için yormlarınız için teşekürler cidi anlamda yorumlarunızı bekliyoruz saygılar

  3. ben 7 yıldır çauşun dışarı servisine bakıyorum bizim amacımız izsanlara daha iyi hizmet vermek mekan bizim şikayeti olan yaza bilir biz çok titiziz

Leave a Reply

Your email address will not be published.