Tamirane’de ton

tamirane22.jpg

Bekir’in rozbifli sandviçinin bu prodüksiyonlu resmini Aydın çekti sağolsun. Sunum biraz fazla numnum-midpoint-kitchenette sunumunu andırmıyor mu? Tamirane’nin menüsü bence biraz “conceptsizlikten” (ilk harfi k değil c olarak telaffuz ediniz) muzdarip. Hamburgerin concept’i ekmeğinin pide ekmeği, pardon, eü, pita ekmeği oluşu. Deniz mahsüllü makarnanın concept’i papardellesinin kendini lazanya zannetmesi. Yine de domates çorbası soğuk kaseye konunca soğumuş olmakla birlikte, lezzetli, öz hakiki domatesli. Yayla da iyi. Menü, bir tek iki köfte büyüklüğünde, adı üstünde atıştırmalık olmasına rağmen 11 lira olan az pişmiş ton balığıyla kendini aşıyor.

tamirane12.jpg

Dekorasyonda concept eksikliği yok. Santralken bir ara tamirhaneymiş ya; ondan dolayı logosu çatal ve çekiçli, garsonları tulumlu, bir köşede bu fotoğraftaki garip masa var. DJ de kendini pek bir ciddiye alıyordu, Yasemin’le pek eğlendik. Aslı “servis yavaştır” dedi ve şaşırtmadılar. Aslı aynı zamanda dedi ki “yazın dışarıda oturmak pek keyiflidir.” Biz toplantı diye yağmurlu bir günde geldik, eü, Silahtarağa’ya. Halbuki siz güzel bir günde gelir, dışarıda oturur, iki sergi gezerseniz benim kadar mızıldanmazsınız belki.

www.tamirane.com

3 Replies to “Tamirane’de ton”

  1. Tamirane’nin menüsündeki bazı yemeklerin içeriklerini anlatırken bir kavram kargaşası olduğunu farketmeden geçemedik ne yazık ki. Hamburger diye sözünü ettiğiniz ürün Tamirci Burger oluyor aslında (bunun yanı sıra bir hamburger de var). Ekmeği de pita ekmeği değil, bazlama ekmeğidir. Deniz Mahsüllü makarna, sizin deyişinizle “kendini lazanya zanneden pappardelle”den değil, paccheri’den yapılıyor. Bilginize.

  2. çok kaliteli personeli vardı barda biraz oturduktan sonra boş bulunan bir masaya geçtik çalışan garson kızlar çok tecrübeliler kafanızı kaldırdığınız an yanınızda oluyorlar barda harikulade yakışıklı barmen bulunuyor samet bize eşimle şarap sunumunu yaptıktan sonra tanışma fırsatı bulduk kaliteli personeliyle farklı tarzıyla iyi konsept oturttuklarına inanıyorum tavsiye ederim…

Leave a Reply

Your email address will not be published.