Mano Burger’de burger

Ama ne burger! Günlerdir sağdan soldan bir Mano lafıdır gidiyordu. Bütün reklam camiası gitmişse aman ben eksik kalayım demiştim önce. Lakin çok alakasız insanlardan da duymaya başlayınca daha fazla dayanamayacağımı anladım. Bir protein krizi anında ajanstan sürü halinde gittik. Tünel’de pek hoş, pek minik bir yer. Nerdeyse hepimiz Ottoman burger yedik. Beğendili, hellim peynirli, 2 kat köfteli, karamelize soğanlı ah ah ah… Ekmeği ayrı taze, marulu ayrı çıtırdı. Yanında hiç de fena olmayan patates kızartması ve içecekle birlikte 12.75 TL En büyük hayalimiz yeniden gitmek!

Siz de gidin: Şahkulu Mah. Galip Dede Cad. No: 5 Tünel / Beyoğlu

12 Replies to “Mano Burger’de burger”

 1. yaaaaaaah:@
  bunu ben yazacaktım…örnek yazı olarak sevgili site sahibi erene..neyse ben resimlerini de çektim..gene de şansımı deneyim.. fotoğraflarımı ekler yazarım bi kısmet artık

 2. Bak merak ettiğim yerlerdendi, yazman ne güzel oldu. Bir de biri–ki valla buk, görev bil diye yazmıyorum–şu Cihangir’de Kaktüs’ün yanındaki hamburgerciyi yazsa. Fol galiba adı.

  Bir de Erkan nerede ki İstiklal’de mano bistro?

 3. buk hay allah yaa… kusura bakma.
  ama sen yine de yaz bence.
  aynı yere gidip çok farklı şeyler yazdığımız da oluyor =)

 4. şimdi tünelin kalktığı yeri biliyorsunuz..onun orada bir karınca açıldı..yeni sayılabilir u karınca dükkanı..işte o karıncanın olduğu sokağa girer gibi yap..sokakta tam karıncanın karşısında kalıyor..
  bu haftasonu yazacağım..
  fol’u da denemek istiyordum
  fakat yerini ir türlü belleyememiştim..demek kaktüs’ün yanıymış..hmm..o zmn denerim yazarım..seve seve:))görev aşkıyla:))

 5. @eren: Mano Bistro, isvec konsolosluguna gelmeden lebon pastanesinin oldugu hidivyal palas’in ikinci katinda… istiklal’deki en guzel manzarali yerlerden biri bence.
  yemekler ultra fantastik olmasa da, porsiyonlari buyuk ve ozellikle hafta ici 17:30’a kadar oglen menusu dehset ucuz. ayrica bira haric alkollu iceceklerde 3 al 2 ode olayi da baya iyi :)
  siteleri de bu: http://www.manobistro.com/

 6. Sayenizde öğrendim ve Tünel’e gidince hemen denedik, bundan sonra Beyoğlu’ndaki ilk tercihimiz olacak; herşey mükemmeldi, tek kusurları içecekler tam soğuk gelmedi, soğuk kola bitmiş icetea içmek zorunda kaldık, dolapları küçükmüş soğuk içecekler çabuk bitiyormuş, yaz günü buna hemen çare bulsunlar.

 7. Yakında Caddebostan şubesi açılıyormuş, daha sık gideriz artık.
  Son gittiğimde yeni ürünleri “Camarillo” burgeri denedim ama memnun kalmadım;
  içindeki zeytinsosu “Kralburger” ve “Dükkanburger”deki gibi hayal etmiştim, dilimlenmiş zeytin çıktı; peynir çok ufak, dana jambon kalın ve çok alakasızdı, acı sos yazmamasına rağmen çok aşırı acıydı yiyemediğimden arkadaşımın burgeriyle değiştim. Bence oradaki en iyi seçim Ottoman burger.

 8. Mano burger’e yaklaşık 7-8 aydır gidiyorum. Geçen hafta denediğim “Camarillo” burger leylak13’un de belirttiği gibi pek başarılı değildi sanki. Ama son bir kaç gidişimden beri dilimin ucuna gelen ama bir sebepten işletmecisine söylemediğim bir konu var; “heinz” marka ketçap ve mayonezi bırakıp ne olduğu belirsiz birşeylere geçiş yapmışlar. maliyetlerini ne kadar arttırabilirdi ki heinz kullanmak? damak zevki dediğin şey böyle işte.

 9. ben de mano’ya gittiğimde “Artık neden heinz marka mayonez, ketçap vermiyorsunuz” diye sordum. Heinz’ın gelişinde problem yaşıyorlarmış. Bittiğinde hemen, derhal tedarik edemeyebiliyorlarmış; müşteriye de mayonez ketçap kalmadı demek olmaz demişler idi..

 10. Mano burger’e ilk gidisimde sevmistim, ekmegi taze, koftesi ince olsa da sulu ve içinde bacon olması vs..
  Ancak daha sonra ne bacon kaldırılıp icine tadi ic guzel olmayan ve hamburgere kesinlikle yakısmayan dana jambon koymaya basladılar.
  Heinz ketcep+mayonez konusuna gelirsek:
  Su anda carrefour,macro,metro, migros gibi tum marketlerde bilumum ketcap ve mayonez’in yanında bulunan (gurme rafında değil, standart urunlerin yanında) bu urunu temin etmede nasıl bir problem oluyor??
  Burada cok bahsi gecmiyor ama yine de NumNum’in hamburgerleri acık ara onde..
  en azından menude içinde ne oldugunu belirttikleri urunleri kullanıyorlar+Ton balıgı kampanyalarını cok begendim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.