Tokyo Restaurant’ta sushi

Eren, daha önce Tokyo hakkında birçok kez yazdı zaten. O yüzden, ben çok laf edecek değilim. Yemeklerin fotoğrafını koyup, biraz ne düşündüğümden bahsedip sahneden çekiliyorum

Bu aşağıdaki, ikram olarak gelen tadımlık soğuk ton balığı. Ton balığı olmasına rağmen ilginç bir şekilde biraz kuruydu.

kopyasi-dsc00514

Benim ısmarladığım miso çorbası. Bu çorbasıyı sevmediğimi bir kez daha anladım.

kopyasi-dsc00516

Yasin’in ısmarladığı deniz ürünlü yakisoba. Bir çeşit fried noodle, ya da bence öyle, ben farkını anlamadım. İyiydi, daha doğrusu fena değildi.

kopyasi-dsc00520

Emek’in yediği ıspanak salatası. Emek beğendi, “ot salatası tarzı şeyleri seven biri, bunu da beğenir” dedi. Ben ot salatası severim ama bunu beğenmedim, hem bir esprisi yoktu, hem de o paraya o porsiyon çok ufaktı.

kopyasi-dsc00521

Gecenin en güzel olayı: nigiri tabağı. Ton balıklı, somonlu, karidesli, yengeçli, levrekli benim hatırladıklarım. Hepsi lezzetliydi, levrekli ve somonlu benim favorilerim oldu.

kopyasi-dsc00524

Tokyo, İstanbul’da yediğim en iyi sushi yi yapmıyor ama fiyat/performans açısından bakılınca oldukça başarılı bir lokanta bence, en azından sushi için. Gerçi, benim aklıma tekrar Japon yemekleri düştüğünde, eğer Beyoğlu taraflarında isem ve de az para vermek istiyorsam, çok büyük ihtimal Cafe Bunka’ya giderim gibime geliyor.

Toplam hesap, Emek’in fotoğrafını çekmeyi unuttuğum 6’lı Califormia Roll’u ve 2 kola 2 su dahil 137 TL geldi.

3 Replies to “Tokyo Restaurant’ta sushi”

  1. bencede çok.millet kriz diyo.sizde nispet yaparmış gibi özendire bözendire fotoları çekip afişlemişsiniz.sanki bahsettiğiniz para 13 tl.ayıptır.

  2. iş kulelerindeki itsumiyi tavsiye ediyorum sushi için.Fiyat ve lezzet açısından benim için 1 numara.

Leave a Reply

Your email address will not be published.