Saray Muhallebicisi bozulmuş

Aslında uzun zamandır farkındaydık da dün Osmanbey’dekine gittiğimizde gördük ki çorbanın porsiyonu küçülmüş, tavuk etli çorbadaki et miktarı üçte bire düşmüş, pilav porsiyonu da hafiflemiş (kaseye silme doldurulmuyor belli ki), garsonlar hafiften salaklaşmış (daha salak olanlar çalışıyor manasında), kağıttan Amerikan servisler reklamlanmış, fiyatlar biraz artmış (söğüş domates hıyar ya 3 ya 3,5’tu, 4 olmuş mesela). Bir yoğurdu henüz farkedilir biçimde bozulmamış. Eh, 12 şubeyle bu tür numaralar çeviren bir kuruma dönüşmüş olması pek şaşırtıcı değil. Pek yakında yeni Yesek listesinde yer almayınca şaşırmayınız.

2 Replies to “Saray Muhallebicisi bozulmuş”

  1. Tesadüf, cumartesi günü ben de Saray’ın Bağdat Caddesi şubesinde yemek yedim. Izgara köfte, ayran ve peynirli salata söyledik. Porsiyonlar her zamanki gibiydi. Hatta hem lezzetten hem de fiyattan yana çok memnun kaldık. Senin yazını okuyunca düşündüm de belki servis ve kalite şubeden şubeye değişiyordur Eren.

  2. Eren’e katılıyorum. Türkiye’de yemek ile ilgili şubeleşme ve franchise olan işletmelerde bir standarttan bahsetmek söz konusu bile değil iyi örnek oldukça az Herşeyde olduğu gibi buradada Türk işi takılıyoruz. Parayı ve kapitali arttıralım da nasıl arrtırsak arttıralım sorun değil mantığı hakim.Nasıl olsa genel olarak millet sadece ünlü diye isme gidiyor. En son bende atıştırmak için Bağdat Caddesi’ndeki Saray’da bayat sandviç ekmekli döner sandviç yiyip sıcak limonata içtim. Ege sen memnun kalmışsın demek ki yemeklere göre bile değişiyor aynı şubedeki lezzet. Ama bu sıcak limonata olayı benim başıma ikinci kez geliyor aylar önce yine gelmişti. Unutkanlığımın kurbanı oldum.

Leave a Reply

Your email address will not be published.