Gına geldi

Bu bir basın bülteni olsaydı “GINA geldi” şeklinde yazacaktım ve siz çok başka birşey anlayacaktınız. Ama açıldığı günde beri mekanın adını “gına” şeklinde okuyasım geliyor. Beğendim beğenmedim diye anlatacağıma doğrudan Doors Group’un signature dish‘i ile dalga geçmek istiyorum. Kitchenette’in menüsünde minestrone var, pizzacıları Mama’s’da minestrone var, Gina’da minestrone var. Hepsinde de içtim, hepsinde de tıpatıp aynı, ne güzel! Ben yine de Gina’dakinde yarım kaşık pesto eklenmiş olduğunu yazayım da halkla ilişkilerden fırça gelmesin sonra. Gina’da minestrone’yi ısmarlayan annem çok alındı ve “sade suya çiğ sebze bu, ne biçim şey, çok kötü, baban evde istedi diye kuru barbunya aldım, onsuz olmaz diye hala pişirmedim” şeklinde bayağı bir söylendi.

Restoran işini para kazanılacak bir “iş” olarak görmeyi, tamam, anladım ben hiç anlamıyorum ama Doors’un da yemeği dert etmekten bu kadar uzaklaşmış olduğunun farkında değildim. Lehman Brothers’a satılma noktası gelecek kadar başarılı bir “iş” olmuş ama websitesine bakın Doors’un mekanlarından herhangi biri için yemek fotoğrafı koymuşlar mı? Kelime oyunu yapmış olmak için söylemiyorum; 17 yıldır aynı makarnaları, pizzaları, tatlıları yapmaktan nasıl gına gelmez? Gina’da bir tek tatlı için, “aa, bak daha önce hiç denemediğim ilginç birşeye benziyor” diye aklımdan geçirmedim. Madem yenilik yapmıyorlar, çok iyi olsaydı bari.

Minestrone, Gina’da 15, Kitchenette’te 6 lira, Mama’s’da tahminen 7 lira.

www.istanbuldoors.com

2 Replies to “Gına geldi”

  1. NO SHIT! yillardir ya ben gerizekaliyim, hic yemekten falan anlamiyorum, ya da bu sarap menusunu bile enterasan yapmaya tenezzul etmeyip, sadece sponsorlari olan firmanin bi seye benzemeyen saraplarini fahis fiyata satacak kadar musterisini kucuk goren, her seyiyle kotu bir Pastis (http://www.pastisny.com) kopyasi olan restauratlariyla tum sehri cevreleyen ve soylediklerine gore daha dahada cevrelyecek olan, ve yillardir yaptiklari en buyuk yenilik grasonlarinin kiyafetlerine je t’aime falan yazmak olan, doors grup restaurantlarinda bir bok yok diye dusunurum ama bu aksama kismetmis.
    Doors grup size cani gonulden bir FAK YU! Musteri olarak gordugunuz insanlara biraz daha saygin gosterin ve yemek olarak onlaerine crap koymaktan vazgecin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.