Taps’de komik hesap

Hazır Yeşilköy çarşı hakkında yazmaya başlamışken, birkaç kez üst üste, bahçesinin hatrına gittiğimiz yeni açılan Taps’ten de bahsedeyim.

Taps, bildiğimiz Taps işte. Vasatla ortalama arası yemekler, kendi yapımları bira, müzik, vs.  Bahçeleri büyükçene, rahat, itiş kakış yok. Özsüt’le yanyanalar, bir tek o -konsept açısından- olayı biraz bozuyor, o kadar.

Ben, levrekli salata yedim. Yasin deniz ürünlü pizza, Neda cheeseburger, Özgür de schnitzel yedi.

Kimse yediğinden memnun değildi, herkes birşeye laf etti. Çay içtik, kahve içtik, Özgür de bir bira içti. Bir de bir tatlı yedik, şimdi hatırlamıyorum, tiramisuydu galiba. Neyse işte, çok da abartmadık yeme içme mevzusunu. Ama bir hesap geldi ki evlere şenlik. 180 TL.

Bir daha da gitmedik zaten.

3 Replies to “Taps’de komik hesap”

 1. Biz daha kötüsünü yaşamıştık, akıllara zarar bir hesapla karşı karşıa kalmıştık Nişantaşı’nda… Ben de bir daha gitmedim, umarım o geceki arkadaşlarım da kazığı unutmamışlardır…

 2. TAPS konusunda herkesi uyarmak zorundayım.
  Son 3 ayda Taps Bebek’e 3 geç gittim ve inanılması zor ama her seferinde hesabımda yemediğim içmediğim şeyler olduğunu farkettim!!!
  İlk seferinde hatadır, olur dedim ama üçüncü seferde de aynı kazık girişimini görünce artık artniyet arıyorum.
  “Bunlar içki içiyorlar, nasıl olsa okumazlar hesabı” mantığı ile çalışmak nereye kadar ???
  Biralarını beğeniyordum, belitmem gerekir en son o konuda da hayal kırıklığına uğradım. Ayrıca bir bayat kuruyemiş tabağına 4 Lira istemek işletmenin zihniyeti zaten belli ediyor.
  Ben bir daha gitmem. Lütfen gidecekseniz, hesabınızı mutlaka kontrol edin.

 3. Diğer hatalara, lüzumsuz tekrarlara sözüm yok, anlaşılabilir Türkçe’nin bir yemek sitesi için yeterli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca gayet yararlı bilgiler mevcut burada; fakat vasat, orta anlamına geliyor, orta ile ortalama arası da pek değerli bir niteleme olmamış. Geri kalan tespitler için teşekkür ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.