Savoy Balık

kopyasi-dsc00850

Savoy Balık, uzun zamandır gitmek istediğim bir yerdi. Samimi demişlerdi, yemekler ortanın üstü, hatta bazıları bayağı iyi demişlerdi. Yalan söylememişler, onu anladım.

Biz, bir büyük rakının yanına ahtapot salatası, patlıcan salatası, acılı ezme, semizotu salatası, peynirli ince kıyım mevsim salatası, kavun & beyaz peynir ve haydari aldık. Mezelerin hepsi, belli ki özenerek yapılmış. Lezzetlilerdi. Zaten bir kere ahtapot güzeldi, o bile tek başına bana yetti.

Arkadan, tereyağında karides söyledik. Yarım kilo eritilmiş tereyağında yüzen 6 adet iri karides geldi. Gökçerle Yasin, yağına bol bol ekmek bandılar. Ben ve Bahar onları şaşkınlıkla izledik. Karides, yağının bolluğunu bir kenara koyarsak, iyiydi ama, Allah için.

kopyasi-dsc00856

Ve ızgara kalamar. Çok pişirmemişler, önceden bir marinata yatırıp bir tat vermişler, miktarını da bol tutmuşlar. Ben bayağı bayağı sevdim.

kopyasi-dsc00862

Yemek boyunca, kavunları ve peynirleri birkaç kez tazelettik. Yemeğin arkasından bol bol meyva da yedik.

Toplam hesap, hemen yandaki Savoy Pastanesi’nden aldırttığımız 4-5 kişilik meyvalı pasta dahil kişi başı 35-40 TL geldi diye hatirliyorum.

Samimi, düzgün ve özenli bir mahalle balıkçısı arıyorsanız, Savoy Balık’ı denemelisiniz bence. Memnun kalacağınıza inanıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published.