Sandal’da doyasıya balık

Sandal Balık Evi, Yeniköy’de ufacık bir lokanta. İçeride ve dışarıda toplam 10 masa kadar var. İçki yok, servis hızlı, ortam rahat, fiyatlar düşük…

Dün akşam, biz oturur oturmaz, masaya hemen mısır ekmeği, patlıcan salatası ve turşu getirdiler. Sonra siparişleri aldılar. Mısır ekmeği özellikle çok iyiydi.

Balıktan önce tereyağında karides, karides güveç, kalamar tava, midye dolma ve karışık salata istedik. Karidesler fena değil, kalamar da öyle, midye dolma iyi, salata tazesinden.

Balık olarak da deniz levreği, çinekop ve hamsi tava ısmarladık. Özellikle, deniz levreği çok iyiydi. Lezzeti yerinde, porsiyonu kocamandı. Pişiren usta da işini biliyormuş belli ki balığı ızgarada kurutmamış.

Son olarak çaylarla birlikte, ortaya bir porsiyon sıcak tahin helva aldık. Üstüne gereksiz olarak çikolata sos dökmüşler, yiyesim gelmedi.

Balıklar, salatalar, ara sıcaklar, tatlılar ve kolalar toplam olarak kişi başı 35 TL tuttu.

İçki içmeden, hızlı bir şekilde lezzetli balık yiyeyim ve çok para vermeyeyim diyorsanız, Sandal sizin için uygun adreslerden biri olabilir. Aklınızın bir köşesinde bulunsun.

2 Replies to “Sandal’da doyasıya balık”

  1. yoksa senle buraya beraber gitmedik mi hic? bi an hatırlayamadım ama hastasıyım mekanın! ((:

Leave a Reply

Your email address will not be published.