My fish…diyelim ki alışveriş merkezinde canınız balık çekti…

Bakırköy Capacity’de sinemaya girmeden once, yemek katında nerede yiyelim diye bakınırken My Fish’i gördük. İyi ki de görmüşüz.

Burası masaya servis yapan bir mekan. Sadece salatanı gidip büfeden kendin alıyorsun. Bu da eğer benim gibi biriysen şahane bir şey aslında. Tabağa fazla fazla kırmızı lahana, turşu, roka, turp, havuç koyabiliyorsun ve o gereksiz mısırı, zeytini ve iceberg marulu yemiyorsun anlamına geliyor.

Yasin önden, hani cafelerde gelen kocaman salataların kaseleri vardır ya, işte onun içerisinde gelen büyük bir balık çorbası içti. Ben, o sırada taptaze ve çok çeşitli salata büfesinden, kocaman bir salata tabağını tıka basa doldurdum. Arkadan, ben ızgara levrek istedim, Yasin hamsi. Levrek, çiftlik levreği işte bildiğiniz. Hamsi ise, ilginç bir şekilde tahta şişe dizilmiş ve ızgara edilmiş olarak geldi. Balıklar, süper ötesi değildi açıkçası ama bana kalırsa olabilecek olanın en iyisiydi.

Bu arada soyle bir menüye göz attım, yok yoktu. Paelladan hamsi kuşuna, ahtapot salatasından yengece kadar ilginçlikler bile vardı. Hee, çok mu iyidir yemekler? Sanmıyorum ki muhteşem olsunlar ama Burger King, KFC gibi yerler arasında bence çok da güzel bir alternatif. Tadı fena olmayan, sağlıklı bir şey yiyorsun, balığın yanına bira bile içebiliyorsun, kalabalıktan uzakta duruyorsun ve de çok para vermiyorsun. Bence güzel. Ben yine gidecegim.

1 fanta ve 1 kola ile beraber bütün yemeklere 40 tl verdik.

One Reply to “My fish…diyelim ki alışveriş merkezinde canınız balık çekti…”

  1. Başlık Çorba , Konumuz Balık?!!
    Konu çorba ise;
    İşkembe çorbası balat’ta Fethi de içilmeli….Tabi ki birkaç yıl evvel şehremini erenler de güzel yapardı..

Leave a Reply

Your email address will not be published.