Hayat Bar / Oto Yıkama’da balık

Şaka gibi ama mekanın adı aynen bu!

Elif’in tavsiyesiyle normal şartlarda asla denk gelemeyeceğim bir yerde yedik dün akşam. Ağa Camii’nin yanındaki sokağın en sonundaki küçük meydandan sağa dönünce, Ömür dürümcüsünün üst katında. Daracık bir merdivenle çıkılıyor. Hava serin diye dışarda çardak altındaki masalar iptaldi. İçerde oturduk. Salaş ve insana sanki tanıdıkmış gibi gelen bir ortam. Mekan sahibi hemen gelip siparişlerimizi aldı. Beyaz peynir, domates soslu patlıcan, hamsi tava, ızgara levrek ve su söyledik. Peynir ve patlıcan güzeldi. Balıklar da feci tazeydi. Bütün bunlara 27 YTL verdik. Evet, hesap da şaka gibi.

4 Replies to “Hayat Bar / Oto Yıkama’da balık”

  1. Ege, burası Yesek Listesi’ndeki Erkal’ın Yeri mi? Yoksa farklı bir yer mi?

    Yer tarifinden bana sanki aynı yermiş gibi geldi.

  2. Şimdi sen yazınca farkettim ki evet, orası. Ben ortada bi isim levhası, tabela filan göremeyince garsona “buranın adı ne?” diye sordum, o da bana “Hayat bar, ama oto yıkama diye de bilirler” dedi. Kendisinin yalacısıyım! Erkal abi devreden çıkmış olabilir mi acaba?

  3. Evet, evet, aynı yer. Biz Taksim oto yıkamanın üst diyorduk da Selçuk “buranın bi adı yok mu?” diye sorunca demişler Erkal abinin yeri diye. Oto yıkama kanatçı mı ne, birşey oldu. Ben de geçenlerde teftiş ettim. Aynı, hala iyi. Patates salatası da ısmarla bir dahaki sefere.

Leave a Reply

Your email address will not be published.