Göktürk’teki Balıkçı’da çinekop

Yasin, Göktürk Kemerburgaz’a taşındığından beri önünden geçer durur ve merak ederdim “nasıl bir yer acaba” diye. Geçen pazar günü, canımız balık çekince, ben “Yeniköy’deki Sandal’a gidelim” dedim, Yasin üşendi ve “buradakine gidelim” dedi. Ben de meraktan tabii, hemen atladım teklife.

Gittik gördük efendim, pekala bir balık lokantasıymış burası. Rakılı, mezeli falan. Hızlıca balık ye ve kaç mekanı degil. Bir pazar günü oturup uzun uzun keyif yapabileceğin bir yer.

Mezeler pek güzel gözüktü gözümüze ama doyasıya balık yemekte kararlı olunca bir tek patlıcan salatası aldık ve hemen ortaya bolcana salatamızı ve balıklarımızı söyledik.

Patlıcan salatasıyla birlikte, zeytinyağında yüzen koca koca yeşil zeytinleri ve içinde mısır ekmeği ve kızarmış ekmekler bulunan sepeti getirdiler. Mısır ekmeği güzeldi valla, salata da taze taze kıyılmıştı. Hele bir de balıklar gelince, demeyin keyfimize. Bana 3 büyük çinekop, Yasin’e yarımşar porsiyon hamsi ve istavrit. Usta güzel pişirmiş, taze balıkları mundar etmemiş. Güzel güzel yedik, midemiz balığın lezzetinden dolayı bize teşekkür etti.  

Fiyatlar pek ucuz değil yalnız. Biz mahalle balıkçısında yemek yedik sanıyorduk, galiba o yüzden fiyatları görünce biraz şaşırdık aslında. Çinekop 25, yarımşar istavrit ve hamsi 7.5’ar, kola 5, su 5, patlıcan 5, salata ya 5 ya da 10’du. 60 ya da 65 verdik. Ne bileyim aynı şeyleri Sandal’da yeseydik, 35 ya da en fazla 40 verir çıkardık. Ama burası mezeli ve içkili bir balıkçı ya, ondan bu aradaki fiyat farkı. Galiba yani, ben de tam olarak bilemiyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published.