Dener Reis’ten lüfer ve palamut

sile2.jpg

Aslında 13 ve 16 Eylül’de katmerli gidildiğinden hangisini yazsam diye düşünüyorum. En iyisi ortaya karışık olsun. 13 ündeki ekip, Gönül hoca, ben, Ödül ve Kadir hocalar sonradan eklenerek Cem. Açlık tavana vurmuştu ama Kadir hoca niyetli olduğundan nezaketen kendisini bekleyerek Ödül hocanın tavsiyesi ile Şile’de masum bir tekne lokanta olan Dener Reis’e gittik. Israr kıyamet çingene palamudu sormamıza rağmen maalesef niyetimiz gerçekleşemedi. Ben lüfer istedim, gayet de memnun kaldım. Ancak Kadir hoca lüfer ve yarım palamut istemişti, palamudu daha çok sevmiş. Totalde herkes memnun kaldı 4 kişi 75-YTL şaka gibi.

Giray ve Selçuk sürpriz yaptılar Eren’i de Şile’de yakalayarak sempozyumun son demlerine iştirak ettiler. Yemek, özellikle de balık denince Şile’ye gidelim gene Dener Reis’e gidelim dedik. Üç aşağı beş yukarı yemekler aynı ancak herkesin salata sevdası kabardığından mıdır nedir sanırım emin değilim 4 tabak salata geldi ortaya. Bu sefer 5 kişi 120-ytl gene şaka gibi. Sıcak, sevimli, denizin ortasında üstelik ucuza balık yiyelim diyosanız önerilir.

sile1.jpg

One Reply to “Dener Reis’ten lüfer ve palamut”

  1. Fotoğrafları da benden. İkinci fotoğraf tekneden liman içinin görünümü. Izgara kalamarı halka halka, kızartacakmış gibi unlayıp sonra ızgara etmişlerdi. Fena değildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.