Değişmeyen kalitesi, sürekli yenilenen lezzetleriyle Set Balık

Cumartesi akşam Nur’un Belçika’dan gelen arkadaşı şerefine Set Balik’ta ma-aile toplaştık. Set Balık bizim ailecek sıkça gittiğimiz ve her defasında mutlu ayrıldığımız bir yer. 10 kişilik grup şeklinde yine nasıl tatlar deneyeceğiz heyecanıyla ufak bir çıkartma yaptık Tarabya’daki Set Baliğa.

Soğuklardan susamlı uskumru, pekmezli yoğurtlu patlıcan, sarımsaklı kabaklı yoğurt, yoğurtlu börülce, zeytinyağlı uskumru, safranlı levrek, ada börülcesi istedik. Malum Belçika’dan misafirimiz gelmiş, kendisini etkilemek farz oldu…

Kabaklı sarımsaklı yoğurdu oldukça beğenmeme rağmen susamli uskumru biraz sert ve çiğnemesi zor geldi. Diğerleri de benimle ayni fikirdeydiler. Pekmezli yoğurtlu patlıcan ise tek kelime ile mükemmeldi. Çok güzel bir tat olmuş. İçinde tatlı olan herşeyi severim zaten. Zeytinyağlı uskumrudaki uskumru ise yumuşaktı. Daha çok beğendim. Yoğurtlu börülce de herkes tarafından çok beğenildi. Safranli levrek  fena değildi.

Lakin gecenin gözdesi midyeydi. Daha güzeli başka bir yerde bulunamayacağı iddia edildi bizimkiler tarafindan:) Belçika’da çok tüketilen midye, Belçikalı misafirimiz tarafindan da 10 puani aldı. Bize bir tane bile bırakmamasından anladık oldukça beğendiğini… Salata ise taze malzemeleriyle bizi memnun etti.

Ara sıcaklardan balık kokoreç, kalamar tava, krepli ahtapot karides, balık köftesi, susamli levrek istedik.
Susamlı levreğe diyecek kelime bulamıyorum, muhteşemdi. Kalamar da öyle, pamuk gibiydi. Balık kokoreç ben çok sevmem. Ama çok seven Mine çok beğendiğini belirtti. Balık köftesi ise biraz yağlı geldi bana. Krepli ahtapot-karides ise kimse tarafindan beğenilmeyen tek yiyecek oldu.
Bu kadar yiyeceğin üstüne yine de balık istedik ortaya. İstavrit tava ve mezgit tava. İkisi de lokum gibiydi.

Patlamak üzere olsak da tatlımızı yedik. Ortaya çikolatali sufle ve sıcak helva istendi ve paylaşıldı. Benim favorim tabii balığın da favorisi olan helva. Sufle ile arasi olmadığını iddia eden misafirimiz tarafindan da oldukça beğenildi.
10 kişi toplam 350 ödedik. Set Balık lezzeti, kalitesi, fiyatı, ambiyansıyla bizden hep 10 puani alıyor. Her zaman tavsiye edeceğim ve hiç değişmeyeceğini düşündüğüm bir yer.

Leave a Reply

Your email address will not be published.