Büyükada Milto’da nasıl yani?

Hani taksiye bindiğinizde eğer gideceğiniz yol kısaysa,  çoğu zaman bir dayak yemediğiniz kalır ya, Milto’da da bize benzer bir muamele çektiler. Bir kalamar tava, bir tereyağında karides, bir patlıcan salatası, bir semizotu salatası ve bir de mevsim salatası yiyip bir tek rakı içtik diye, bize hem 90 TL hesap ödettiler, hem de bu nasıl hesaptır diye sorunca saygısız garsonun “Abim, kokoreç yemiyorsun ki!” lafıyla karşı karşıya bıraktılar.

Üstüne üstlük, ne karidesi karidesti ne de kalamarı kalamar.  Hadi lezzetli yemek sunulmamasını geçtim de, insanın keyfini kaçırmak, hele ki keyif olsun diye gittiği bir yerde, biraz ayıp oluyor diye düşünüyorum.

www.miltorest.com

15 Replies to “Büyükada Milto’da nasıl yani?”

 1. Büyükada’da haftasonları hep böyle oluyor, bizde önce Milto, başka sefer de gittiğimiz Milano’da aynı muameleyle karşılaştık; garson gelip tabak,çatal bulunmayan masamıza istemediğimiz pilaki, acılı ezme vs sıradan mezeleri atıp gitti, bunları değil tarama, lakerda gibi sadece deniz ürünlerinden mezeleri istediğimizi söyleyince ” onlar az kaldı, önceden ayırtan müşterilere saklıyoruz” cevabını aldık, bu tavır üzerine sadece aldığımız iki duble rakı ve biranın parasını ödemek için kalktık ama kasada bunların yanında bizden kişibaşı bir de kuver parası kestiklerini gördük – ki daha masamıza ne tabak ne de çatal bıçak konmuştu- masayı gösterip “hangi kuver” dediğimizde “kırk yılda bir pazar gelip özel muamele mi istiyorsunuz, bekleyecektiniz” cevabını duyup “lanet olsun” diyerek çıktık. İlk sıralardaki Kapri Restaurant’a mezeleri önceden görüp kontrol ederek girdik ve servisten de yediğimiz herşeyden de süper memnun kaldık, masalar dolu olmasına rağmen yemek sonrası da uzunca oturduk ve sonunda bir de ikram olarak harika künefe yedik. Artık adada gideceğimiz tek yer Kapri olacak.

 2. Milor, programında yer verdikten sonra böyle bozulmuş olabilir Milto. İlginin artmasını kaldırabilecek karakterde ekibe sahip restoran az var.

 3. Hiç unutmam bizde 2 kişi gitmiştik, bi kalamar söyledik, tadına bakıp kalkacaktık. 20 TL kalamar, 5’er TL kuver yazmıştı. Cinlerim tepeme çıkmıştı!

 4. ada’da yaşayan biri olarak gönül rahatlığıyla herkese Kapri restoranı tavsiye ederim. hem mezeleri hem de deniz ürünleri başarılıdır. hizmeti de hızlı ve güleryüzlüdür.

 5. Merhaba sevgili deniz dostları, Büyükada da nerede nasıl ne şartlarda olursa olsun bence balık,kalamar,karides adaya özel mezeler çok değişik turşu ve tartlılar, kısacası her balık resteurant,ın kendine has güzellikleri ve tadları var.. Mutlaka Çalışan personel çok önemli temizlilk önemli ve en önemlisi fiyat ta çok
  önemli bu ekonomik ortamda..Bence isim ve markayı yazarak ayırmıyalım.. Bırakın ona tüketici karar versin ..Kalın sağlıcakla .
  Vedat Kolcuoglu

 6. Pazar günü arkadaşımla birer bira içmek için miltoya girdik. iki bira bir kroket birde muska böreği spariş ettğim halde garson balık istemiyormusunuz diye sordu! Arkasından masaya rakı mezeleri doldurmaya başladılar bende biz rakı içmeyeceğiz bira içeceğiz dedim. hemen arkasından muska böreğini iptal etmek istediğimi söylediğimde bana yağa attık kızarıyo dediler( hangi arada kızartmaya başladılar anlamamıştım). olsun önemli değil dedim. masaya gelen muska böreğini balıkları kızarttıkları yağ ile kızarttıklarını söylesem inanırmıydınız. evet öyleydi yiyemedik ve hemen hesabı isteyip kalktık. Yani miltoda iyi hizmet ve güler yüz görüp masadan memnun kalkmanız için en az 200 tl hesap ödemek zorundasınız. Çok yazık..

 7. Miltonun sahibi olarak okuduklarım karşısında şaşırdım tüm bunları dikkate alıcagımdan emin olabilirsiniz. Bir de şunu söylemek istıyorum bir personelin yapmış oldugu hatayı bütün işletmeye mal edip karalama yapmanın pekte doğru olacıgını düşünmüyorum…. Saygılarımla Serkan ADAKAN

 8. Merhaba Milto’nun sahibi Serkan Bey,
  Personel işletmenin yüzüdür ve biz yemek yemeğe geldiğimizde iyi yemek yanında düzenli ve saygılı servis için de ödeme yapıyoruz. Bu durumu dikkate alacağınıza sevindim. Ancak doğru adımı atabilmeniz için söylüyorum; personelin hatası işletmenin hatasıdır. Pardon, o kişileri oraya siz seçip koymuyor musunuz?

 9. Tabii ki de bizler seçip koyuyoruz. Ne yazıkkı bizlerde zaman zaman hata yapabiliyoruz.Konuyla ılgılendiğimden ve gereğini yaptıgımdan emin olabilirsiniz.. Mİlto ya küsmemeniz dileğimle…

 10. geçenlerde atladım vapura geçtim adaya
  fazla söze gerek miltoda müthiş bir balık ziyafeti çektim kendime….serkan bey ve ekibine tşk.ederim.
  ellerinize saglık güzel insanlar….

 11. MİLTO nun sahibi güzel insan ..
  Serkan ADAKAN kardeşime……

  Yazılanlara aldırmıyorum ben balığı milto da yiyorum gerisi falan filan :):):

 12. hizmeti iyi olmayan ve personeli kaba olan mekan. Sanki zorla çalışıyorlarmış gibi bir halleri var. Lezzetler ortalama olmasına rağmen fiyatları gereksiz derecede yüksek. Keyif yapalım diye gittiğimiz adadan mutsuz ayrıldık milto sayesinde, kimseyede önermiyorum. Personel seçiminde daha dikkatli olunmalı bu şekilde bir gelen birdaha oraya gitmez.

 13. Biz bu gece miltodaydik servis kalitesi sunumlar servisler cok keyifliydi kotu yorumlari okuyunca ayrica cok sasirdik her sey icin cok tesekkurler milto ailesi ve serkan bey

Leave a Reply

Your email address will not be published.