Balıkçı’dan’da mantarlı levrek

Balıklı ebruŞişli’de yeni yer keşfettik. YKM’nin yanındaki sokağa girince solda. Tam adı galiba Balıkçı’dan Balık Lokantası. Şişli’nin ortasında balıkçı dükkanı macera ne yazık ki bu devirde. Ama içeri adım atmadan iyi bir yer olabileceğini anladık çünkü öğlen 1:30 gibiydi ve doluydu. Ağlarla, kabuklarla ve yanda bizce en hoşunu gördüğünüz balıklı ebrularla balıkçı havasını, en azında Şişli’nin göbeğinden uzakta bir yerde olma hissini vermişler. “Balıkçı”nın kim olduğu belli. Kasada duran kır saçlı at kuyruklu adam. Yüzünde derin çizgiler ve istediği anda süper aksi olabileceğini çaktıran bir ifade. Ama aynı zamanda titizlenen bir işletmeci.

Benim sebzeli balık çorbam bana göre limonlu ama iyice. Folyoda mantarlı levrek de iyi. Çoban salata sınavını kesinlikle geçiyorlar. Selçuk’un güveçte fener kavurması benim balığımdan daha iyi. Güzel kahve de var. 33 lira.

Balıkçı'dan Balık Lokantası

10 Replies to “Balıkçı’dan’da mantarlı levrek”

 1. Merhaba,

  Bahsettiğiniz mekan açılalı yaklaşık iki sene oldu. Ben de ilk günler sizin gibi bu mekan burada çok fazla dayanamaz demiştim. Fakat ürünlerinin tazeliği ve lezzete verdikleri önem, müdavimler yaratmaya yetti. Salataları harika, servis başarılı ve en önemlisi sıcak bir ortamı var.
  Şişli bölgesi için, gönül rahatlığı ile balık yenebilecek nadir mekanlardan.

 2. selamlar

  bu mekana açıldığı günden beri gidiyorum.her zaman taze,ucuz ve lezzetli ayrıca dış görünüşten etkilenip yazan arkadaşlar kır saçlı at kuyruklu aksi görünümlü adamla lütfedip biraz sohbet etselerdi Cengiz in ne kadar hoşsohbet konusunda bilgili ve titiz olduğunu göreceklerdi.bence hala fırsatları var.

 3. Gerçekten Balıkçı’dan Balık. Cengiz ağabeyin seçtiği balıklar, usta başının balığı suyunda pişirmesi ve güleryüzle yapılan servis ile bir bütünlük sağlıyor. Aslında Şişli’de bir balıkçı açsam diye çok düşünmüştüm.
  İyi ki açmamışım.

 4. Ben “aksi” lafını kimsenin nazını çekmez manasında kullanmıştım. Olumlu birşey yani. Yoksa hoşsohbet olduğu belli. Sorun şu ki ben değilim.

 5. size guzel bir haber, Cengiz abi yani Balıkçı’dan ın aksi suratlı işletmecisi (kiii ben asla kabul etmiyorum) bugun fulya’da yeni balık lokantasını aciyor. Balıkçı’dan Balıkçı Cengiz’in yeri. 19 Mayıs Cad. no.32 Fulya/Şişli. yeri çok basit şişli migrostan aşağı doğru inerken sağ tarafta kalıyor. yeni lezzetlerle sizleri bekliyor. onu yalnız bırakmayalım. Bu arada sevgili Eren ebrular icin yaptigin yorum beni cok mutlu etti. ( Laf aramizda ebrulari ben yaptim)

 6. Dün akşam Balıkçı’dan Balıkçı Cengiz’in Yeri’nin açılışındaydım. Müdavimlerinden olarak söylemeden edemeyeceğim, meze çeşitleri, servis kalitesi ve temizliğiyle yeni mekanları çok hoşuma gitti. Bu arada haftada 1 ya da 2 gün canlı fasıl ekibi olacağı müjdesini de aldık. Hülya Hanım’ın ebrularından gözlerimi alamadığımı da itiraf ediyorum, tek kelime ile mükemmeldi, kendisinin ellerine sağlık.

 7. wallaa acılalı nerdeyse 7 8 ay oldu.we cengız bey 7 ayda cok ii kişiler kazndı benm gibi:))gerckten balıklrın tazelııı olsun mekanın temizliii olsuncengiz beyden daaa titiz bi işletmeci gormedim..gerckten çok kafadar bi insan..aslın da sinrli birine benzesede muabbet ettkçe grceksınız kı aslında cok ii we mukemmel bi insan..ama saçlarına bitiorum .. inşallah bnmde ole uzun uzun saçlarım olur

 8. cengiz beyin eski yerini artık semra hanım işletiyor bence daha çok titizleniyor eskisinden daha güzel oraya gidin derim

 9. semra hanım şimdi beşiktaşta conrad otelin tam karşısında yeni bir yer açtı lavander balık lokantası üstelik bahçesi bile var

Leave a Reply

Your email address will not be published.