Babylon Lounge’ta pazılı levrek

Dün akşam Babylon Lounge’a ikinci gidişim ama ilkinde oturacak yer bulamadığımızdan ilk yemek yiyişimdi. Her iki gidişimin de ana kaynağı, merak olayı tavan yapan arkadaşlarım. Yoksa yemek olarak büyük bir beklenti içinde değildik aslına bakılırsa. Gidince gördük, merak edilecek çok da bir şey yokmuş gerçi. Bana kalırsa, etkileyici bir mekan değil. Müzik ilerleyen saatlerde çok yükseliyor, insanın koşarak kaçası geliyor. Ama “cool” muyuz? Çok “cool” uz. Olay, bu galiba. Her neyse…

Yediklerimizden bahsedeyim…Ben pazıya sarılmış levrek aldım, arkadaşım mozzarella-pesto ve bir şeyli daha bir pizza. Benim yemeğimin iki esprisi vardı. Birincisi, pazıya sarılmış levrek parçaları arasındaki hafif sarmısaklı rendelenmiş havuç ve yemeğe yedirilmiş hoş bir limon aroması. Bu küçük detaylar çok hoşuma gitti. İkincisi, yemeğin porsiyonu çok ufaktı ve ben doymadım. Bu olaydan pek hoşlanmadım. Arkadaşıma gelen pizza kocamandı. Lezzetli miydi bilmiyorum tatmadım ama gözü doyuruyordu, orası kesin.

Yemekten sonra ben yasemin çayı içtim, arkadaşım cognac, cointreau ve kremalı kahve. Benim çayım demlikte geldi ve olması gerektiği gibiydi ama arkadaşımın kahvesi aşırı alkol yüklü olduğundan kahve niyetine içilebilecek cinsten bir şey değildi. Bu içecek, olsa olsa kahve aromalı alkol niyetine içilebilir diye düşünüyorum. İki kolayla beraber hesap 73 YTL. geldi.

Bir daha gider miyim? Hayır.

3 Replies to “Babylon Lounge’ta pazılı levrek”

  1. Olay galiba orada yiyip direk arka kapıdan Babylon’da konsere gidebilmek. Böylece bütün kuyruk, bouncer, bilet, filan işlerden kurtulmuş oluyorsunuz. Yoksa dediğin gibi başka oraya gitmek için bir sebep bulamıyorum.

  2. hımmmm bunlar gercekmı bılmıorum fakat cogu aksam orada yemek yıyorum gayet yemeklerde servıste mukemmeldıı

  3. Sevgili isimsiz yorumcu, yazdıklarım benim bu mekanda yediğim yemekten sonra edindiğim gerçek düşünceler. Servise laf etmemiştim zaten ama yemeklerin mükemmel olduğunu söylemek için ciddi bir zorlama gerekiyor bence. Ya da belki ben çok şanslıyım, geçmişte çok daha iyi yemekler yedim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.