Asmalı Cavit’te hamsi ızgara

kopyasi-dsc00449

Cumartesi akşamı Asmalı Cavit’e gittik. Haftasonu diye büyük ihtimalle, mekan oldukça kalabalık ve gürültülüydü. Servis hızlıydı. Mekanın yaş ortalaması, dikkat çekici bir şekilde yüksekti.

Meze dolabından, lakerda, ahtapot salatası, semizotu salatası, patlıcan salatası, kavun ve beyaz peynir aldık. Bunların yanına da ufak bir Yeşil Efe açtırdık.

Ahtapot salatası kötüydü, semizotu bol sarmısaklı, patlıcan salatası garsonun söylediğine göre meşhurmuş ama bence öyle aman aman bir olayı yoktu, lakerda o kadar ufacık tefecikti ben ne yediğimi anlamadım. Bir tek beyaz peynir zannedersem, gerçekten iyi sıfatını hakediyordu.

Ara sıcaklardan, kalamar ızgara ısmarladık önce.

kopyasi-dsc00452

Kalamar masaya geldiği anda kokusuyla bizi mest etti. Tadı ve lastik gibi olmayan kıvamı da yerindeydi. Soğuduktan sonra bile, Yasin beğenerek yediğine göre, kalamarın sınıfı geçtiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

İkinci küçük şişe rakıya geçerken, yanına bir de hamsi ızgara ısmarladık.

kopyasi-dsc00454

Hamsi, gecenin assolisti oldu bana kalırsa. Çok lezzetliydi. Tavasındansa ızgarasını istemek, bizim adımıza kesinlikle başarılı bir tercih olmuş. Balığın tadını bu şekilde daha iyi aldığımızı düşünüyorum.

Toplam hesap, servis ücreti dahil 180 ytl geldi. Eder mi? Bence, etmez. Açıkcası, ben hala Gurme Boncuk’un, hem fiyat hem kalite açısından Asmalımescit civarındaki en iyi meyhane olduğunu düşünmeye devam ediyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published.