Ali Baba’da fener şiş

Ali Baba Balıkçısı

Bence şu yukarıda gördüğünüz fotoğraf acayip eğlenceli. Tam fotoğraf çekerken, “yemek resmi çekerken hep el kol çıkıyor” diye bir muhabbet döndü aramızda. Bunun üzerine Selçuk’un çektiği resme eli kolu girmesin diye Giray tabaktan çekti elini. Sonuçta bu komik resim çıkmış!

Ali Baba Balıkçısı, Arnavutköy’deki Ali Baba Köftecisi’nin “benim Adem Baba’dan geri kalır yanım mı var?” düşüncesiyle açtığı balıkçı. Emel önerdi sağolsun, onu da alıp gittik. Üst katta manzaralı salonu varmış ama doluydu. Valla, fotoğraftaki fener şiş, üç lüfer, kalamar ızgara, midye dolma ve bol salata yedik ve geçen hafta Adem Baba’da dört kişi birer balık iki salataya verdiğimizle aynı parayı verdik. Benim özellikle üst kattaki yeni tarafı konusunda şikayetçi olduğum fabrika/fast-food havası da yok. Yemek kalitesi aynı, iki tarafta da gayet lezzetli, gayet taze. Adam başı 25 lira.

3 Replies to “Ali Baba’da fener şiş”

  1. Alibaba müdavimlerindenim..
    temiz,hesaplı,rahat bir mekan..hemen hemen her gittiğimde ünlü birine rastlarım..son derece kalitelidir,herkese öneririm.
    adem babayada arada sırada giden biriyim ikiside gayet kalitelidir fakat alibabayı tek geçerim

  2. valla ben adem baba ve ali babanın müşterisiyim.. her 2 mekanada gitmişliğim vardır. fakat şunu belirtmem gerekir ki hem fiyat hem lezzet hemde mekan olarak ali babayı tek geçerim. belki biraz geç açıldı ali baba balık fakat gayet güncel ve temiz malzemelerle piyasaya yerleşip hizmet sunmayada devam etti. yanlış anlaşılmasın burdaki amacım adem babayı kötülemek diil. ama yorumları okuyunca kendimi tutamadım.

Leave a Reply

Your email address will not be published.