Kanaat’te oturtma

Oturtma falan yemedik. Kuzu haşlama, çoban salata ve yoğurt yedik alt tarafı Yasemin’le. Efendi efendi yedik, hesabı istedik, bir an önce işe dönmeye niyetlendik. Ama sipariş verirken senli benli olmakta beis görmeyen garsonumuz 41 lira olan hesabımızı ödedikten sonra öyle bir somurtup görmemezlikten geldi ki hani çetrefil ilişkilerden dolayı çekemeyen tanıdık/eski sevgili/akraba bütün gün kendine hakim olmuş da son dakika dayanamayıp laf sokmuş da rahatlamış gibi bir etki yarattı bende, içime oturdu. Yağlı ve bulamaç kıvamlı ana yemekleri zaten hiç iştah açıcı görünmüyor, zeytinyağlıları olmadan da yaşayıp gidebilirim.

2 Replies to “Kanaat’te oturtma”

  1. Kazakistan’da çalışırken haftasonluğuna Türkiyeye geldiğimde, sevgili eşime zeytinyağlı enginar paketlettirip, taaa Almaty’ye götürmüştüm.
    Kanaat bence istanbulun sayılı lokantalarındandır, fakat servis çok önemli. Hele hele garsonun verdiği hizmet… Direk patrona şikayet etmek lazım bunun gibileri.

  2. Lokantanın tüm garsonları böyle, asık suratlı, nadan,hesaptan sonra işi bitenlerden. Tek istisna gözlüklü İsa Bey , onun ön taraftaki masaları doluysa dışarıda dolaşıp sonra gidiyoruz, müşterilerin hepsine çok nazik ve ilgili tek garson.
    Etli yemekleri çok yağlı ama Arnavut ciğeri inanılmaz yumuşacık, pamuk gibi, bir de kaymaklı ve fıstıklı dondurması vazgeçilmez , sadece bu ikisini yemek için bilhassa yolumuzu değiştirip gidiyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.