Van Ahtamar Kahvaltı Salonu

Yaklaşık 10 gündür kardeşi ve onun bek kıymetli arkadaşını ağırlamak için büyük çabalar vermekteyim. Cumartesi dışarıda kahvaltı yapalım dedim. (Zira kahvaltı çeşidi uydurmak evde hayli zor bir iş bana göre :) Daha evvelden Aksaray’ı denediğimizden yesek’teki yazıları nazarı dikkate alarak, Tarlabaşı’ndakini tercih ettim. Çok da memnun kaldım/kaldık. Masada yok yoktu. Otlu peynir nerdeyse, hatta kesin öyledir ,Van’da yediklerimle aynı. Çıkmadan soracaktım kilo hesabı satış yapar mısınız diye ama unuttum. Kıymalı menemen şahaneydi. En güzeli “yedin hadi artık kalk git” bakışının olmaması. Yaklaşık 5 adet çay içtim o yüzden keyifle. Çok teşekkür ederiz. Girişte bir hamur açma sinisi vardı sanırım gelen pideler orada açılıyor ama tam da emin olamadım çünkü başında kimse yoktu. Dekoratif bişey olabilir.

3 kişi: 45-YTL (Kıymalı menemen, sucuklu yumurta, otlu peynir, örgü peynir, bal-kaymak, cacık, zeytin, söğüş tabağı + çaylar)

3 Replies to “Van Ahtamar Kahvaltı Salonu”

  1. merhaba öncelikle ellerineze saglık her şeyle mükemmelsiniz melemeni süper yapıyosunuz ve özcana slm yolluyorum

  2. i would like to recommend to you have a breakfast in van,what a wonderful foods and friendly places are.
    you can stay as you want,you can drink especially tea whatever you want,you can see many diffirent tastes there for example (murtuğa,otlu peynir=cheese with herb) etc.
    i had a really good breakfast while was living in van but now i have been living in stupid antalya thatswhy i havent any chance to get it again,if you want to eat the same things you have pay more than 25 turkish liras,but in van maximum costs only 15 turkish liras,actually i couldnt meet this price before,,for example only one bead costs here 75 kuruş,i really hate…
    i really miss van,but i will be again in november 2008 there,i look forward to be,i like van…
    sun rises in the east!

Leave a Reply

Your email address will not be published.