Sütiş’te hızlı kahvaltı

sutis3.jpg

Emirgan’daki çınarla Sakıp Ağa’nın eski evinin arasında müthiş kahvaltı ediliyormuş, niye söylemiyorsunuz ki? Selin kol böreği diye sayıkladı da o sayede öğrendik. Daha doğrusu, dışarıda hiç oturmamıştım. Zaten bir şıklaştırmışlar sandalyeleri, zemini falan. Pos makinaları sayesinde de o kadar hızlı getirdiler ki ısmarladıklarımızı! Biz de hızla yedik. Özellikle kol böreği ve yumurtalar iyiydi. Türk kahvesinin de sunumu.

Olsa olsa iki şikayetim var. Saray’a ne kadar laf etsek de tavuk suyu bu kadar yağlı olmuyor. Bir de trafik, müzede inşaat ve müşterilerin kalabalıklığı derken gürültülüydü. Haftaiçi bir sabah, erken erken nasıl olur acep?

sutis4.jpg

Bu arada Rumelihisarı’nda benim merak ettiğim küçük ve cici Cafe Nar (Nar Cafe?), Edwards of Hisar binasına da yayılmış ve Sade Kahve’ye ciddi rakip olmuş gibi görünüyor. Teftiş edile.

sutis2.jpg

www.sutis.com.tr

3 Replies to “Sütiş’te hızlı kahvaltı”

  1. Özellikle ekmeklerine bayıldım, zeytinli çavdarlı vs… Burası önceden Mehtap Cafe idi. Sanırım el değiştirmiş. İyi de olmuş, tek kusuru kalabalık kadrosuna karşılık çay için fazla bekliyor oluşunuz. Pastırmalı yumurtasını da öneririm.

  2. ismim bayram soyadım karabıyıkoğlu kastamonlu iş yeriniz elemamlarınız çok iyi yalnız komilerinizi biraz daha dikkatli hoşgörülü güler yüzlü olmalarını rica ederim tatlılarınız çok güzel sayın mehmet kocadağın elemanları dikkat etmesi ve iyi davranması için egitmesini rica ederim..sayın esat kodağ’a saygılarımı selamlarımı sunar ve ibrahim karabıyıkoğluna selamlar ve butun elemanlara selamlar saygılarımı sunarım.

Leave a Reply

Your email address will not be published.