Sitare’ye sitemim var

Cuma sabahı Mehmet’le Kuzguncuk’taki birçok kafe arasından Sitare’yi gözümüze kestirdik. Muhteşem bir kahvaltının hayaliyle geçtik oturduk bir köşeye. Kahvaltı menüsünün yanı sıra omlet ve sahanda yumurta da söyledik. Earl Grey çayları yoktu, Kuzguncuk esnaf kahvesi olsa anlarım ama Sitare gibi şık bir mekanda bu eksiklik no-no! Bunu sineye çekmiştim ki benim omlet soğuk geldi. Yine de dırdır etmek istemedim, hevesimi kahvaltının geri kalanına sakladım. Ancak gele gele menüdeki anlı şanlı kahvaltının hayaleti gelince kaçınılmaz olarak isyana bağladık. Birçok eksiği Mehmet’in hatırlatmalarıyla tamamladılar. Öyle ki, en son domates ve salatalıklar masaya ulaştığında ben artık doymuş, kapuçino mu içsem modundaydım.

Kahvaltı, yumurtalar, muhtelif içecek toplam 50 TL gibi bir şey ödedik. Daha da gelmeyiz!

5 Replies to “Sitare’ye sitemim var”

  1. eren, orayı daha önceden teftiş ettik aslında. çok da memnun kaldık. fakat o sabah acelemiz vardı, fazla bir şey yiyememiştik. yeniden gidersek yazacağım mutlaka.

  2. merhaba,
    kuzguncukta oturuyorum ve sitare’ye acıldıgından beri gidiyorum. son aylarda sitare’nin eski kalitesi ve servisi cok cok düştü. ornegın oradaki favori yemegım olan castro salata nın once adını degistirdiler ve steak salad yaptılar. ancak abartmıyorum son 10 gidisimin 10unda da salatanın birseyleri farklıydı. her seferınde içerik degistiriyorlar ve bunu musterıye soylemıyorlar. kaliteleri cok cok düstü… kesinlikle artık gidilmemesi gereken bir mekan..

  3. o dükanı açan il bizdik aşcıları olarak tam bir buçuk sene çalıştım sitarede kalitesini okadar düştüyüne inanamıyorum çok güzel geniş bir menüsü vardı ozaman şimdi bilmiyorum nasl . castro salatasını o menüye koyan bizlerdik evet gertçektende çok güzel bir salatadaır

  4. ben kızarkadaşımla dün gittim, orada çalışan garson okadar kaba ve saygısızdı;zor kaçtık,hatta 1 saat sonra tekrar önünden geçerken önümüzü kesip nerdeyse döveceklerdi de ; çevredeki esnaf seslerimizi duyup aramıza girdiler. Resmen çete olmuşlar.Halbuki ne kadar sıcak samimimi duruyo değil mi.İşte mekanı mekan çalışanlarının kalitesi ve terbiyesidir.Ama herkese anlatıyorum ve gitmemeleri için herşeyi yapıyorum.Çok yazık…

Leave a Reply

Your email address will not be published.