Sade Kahve’de akşam üstü kahvaltısı

kopyasi-dsc00406

Pazar günü akşam üstü gittik Sade Kahve’ye. Sabah gitmekten çok daha iyiymiş, onu anladım. Daha sakin, daha rahat, itiş kakış yok, servis daha hızlı ve özenli, en öndeki masalardan birinde rahatça yer bulunabiliyor… yani kısaca tam Boğaz’da pazar keyfi hikayesi. Bir tek simit kalmamıştı, ona biraz üzüldük, o da sadece bir dakikalığına.

Kahvaltı tabağı ısmarladık, bir de menemen. İçecek olarak da, çayla birlikte nar ve portakal suyu.

Kahvaltı tabağındaki peynirler ayrı ayrı çok güzeldi. Beyaz peynir, köy peyniri, eski kaşar, dil peyniri ve yeni kaşar arasından bir tek yeni kaşarın hepsini yemedik. Zeytinler iyiydi, bal bilindik, taze nane ferahlatıcı. Biliyorum, çok aman aman bir kahvaltı tabağı değil ama kesinlikle lezzetli. Menemen ise orta karar. Yedik bitirdik hepsini doğruya doğru, ama o bizim oburluğumuzdan yoksa menemenin muhteşemliğinden değildi.

Çaylar iyiydi, bittikçe yenilerini hemen getirdiler. Portakal suyu da narlı olunca daha iyi oluyormuş, bu sonuca vardım. Ben azcık içtim. Yasin geri kalanıyla, pazar vitamini niyetine, keyifli bir şekilde bünyesini besledi.

Toplam hesap, kahvaltı tabağına dahil olmayan fazladan çaylar ve bir ayranla birlikte, 40 TL civarı geldi. Sade Kahve iyidir, tavsiye ederim gidin bir ara, ama dikkat edin o ara kalabalığın çekilmez olduğu pazar sabahı olmasın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.