Kahvaltıda Caz

Bana göre, Sakıp Sabancı Müzesi’nin bahçesi, “Kahvaltıda Caz” etkinliği olduğunda, İstanbul’un sıcağında pazar günü kahvaltıya gidilebilecek en güzel yerlerden biri. Hem kocaman ağaçların altında gölgelik, hem serin serin esiyor, hem manzarası şahane, hem de güzel müzik dinlediğiniz nezih bir ortam. Üstüne üstlük yemekler de abartısız bir hoşluk içinde.

Kahvaltı için bütün yiyecekleri Armada Otel sağlıyormuş. Çok büyük olmayan ama kaliteli malzemelerden oluşan bir açık büfe kurmuşlar. Az olsun öz olsun mantığı. Kahvaltılık olarak tulum peyniri, eski kaşar, beyaz peynir, tereyağ, yoğurt, kuru meyve, bal, reçel, zeytin, simit, güzel bir ekmek, iki çeşit kol böreği, haşlanmış yumurta ve menemen vardı benim hatırladığım. İçecek olarak da Armada’nın özel şerbeti, limonata ve çay. Menemen dışında bütün kahvaltılıklar belli ki özenilerek seçilmiş ve hazırlanmıştı. Şerbet ve limonata benim için aşırı şekerliydi, çay da eh işte kıvamında.

Güzel bir pazar günü geçirmek isteyen, caz dinlemeyi seven, Boğaz’da kahvaltı için alternatif arayanlara tavsiye ederim. Kahvaltıdan sonra da Müzedechanga’da bir kahve içersiniz, hayat gözünüze daha bir güzel görünmeye başlar.

Konser ve kahvaltı adam başı 60 YTL. Biletleri, gitmeden önce Biletix gişelerinden ya da oradan kapıdan alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.