Happily Ever After’da Mutlu Son

hea2_1.jpg

Bebek’te yürürken Happily Ever After hep dikkatimi çekerdi. Güzel bir sonbahar haftasonu kahvaltıya gitmek nasip oldu. Mekan, Bebek’teki birçok yerin aksine denize değil, caddeye bakıyor, 15-20 kişilik küçük bir salonu var, kaldırıma da masalar koymuşlar. Dekor biraz abartılı olmakla beraber, diğer yerlerden farklı, kendini belli ediyor. Büyük vazolarda lilyumlar çok yakışmış.

Söylemeden geçemiyorum, birçok yer marifetmiş gibi İngilizce isimler koyuyor, buranın da ismi biraz ters geldi, İngilizce de fonetik bir dil olmadığı için, İngilizce bilmeyen Türk nasıl bunu söyler diye insan düşünüyor. Menüde de aynı olay devam ediyor. İngilizce’den aşırılmış yemek isimleri dolu, Amerikanvari yemekler fotoğrafları ile beraber gösterilmiş. Fotoğraflar faydalı olmakla beraber menüye ucuz bir diner (Amerika’da günün her saati birşeyler yiyebileceğiniz basit lokanta) havası vermiş. Tek fark fiyatlar ordakilerin iki katı. Kötü bir Amerikan taklidi beklerken, gelen yemekler yüzümüzü güldürüyor.

Ben Fransızlar’ın croque monsier’sünden esinlenmiş croque happy aliyorum. Çok güzel yapılmış ekmek içine jambon yerine sucuk kullanmışlar. Bol sucuklu, kaşarlı, yumurtası tam kayısı. Yanındaki patatesler biraz soğumuş ama yemek şahane. Emre ve Seha poşe edilmiş hollandez soslu yumurtalarından, Eren de omletinden oldukça memnun. Biraz da tatlılardan deneyelim diyoruz. Elmalı muffin ve pain au chocolat istiyoruz. Pain au chocolat kalmamış, elmalı muffin geliyor. Eren – bak bakalım Amerikadakiler gibi mi diyor. Bunun şekli biraz basık, muffine pek benzemiyor. Ben muffini hep biraz tok bulmuşumdur. Bu, kıtır, bol meyveli, Sezar’ın hakkı Sezar’a, ordakilerden daha iyi diyorum. Hepimiz aynı kanıdayız. Biraz sonra demli çaylarımızın yanına çikolatalı cookieler geliyor. Bunlar müessesenin ikrami ve çok başarılı. Seha bir de pancake deneyelim diyor. Pancakeleri de çok güzel. Akçaağaç şurubuyla servis ediliyor. Yalnız fotoğrafta dört tane koymuşlar, iki tane geldiği gözümüzten kaçmıyor.



14 Replies to “Happily Ever After’da Mutlu Son”

  1. Ürünleri fena değil, aman aman bir özellik bulamadım, Fiyatları böyle bir kafe için çok pahalı..Çalışanları çok suratsız buldum..gülmeyen suratlar.

  2. fiyatlarını etrafındaki yerlerle karşılaştırmak lazım bence tabi ki diğer semtlere göre pahalı olması normal. mekan çok sıcak ve evinizdeymiş gibi rahat personelde gayet iyi davrandı bize, bence gayet başarılı bir yer.

  3. hapilly nin neden bu kadar tutuldugunu biliyor musunuz?Basta Sahibi Ayse olmak uzere Ulku, Sinem ve Begum’un samimiyeti . Aile isletmesi oldugu icin kizlarin kimseye eyvallahi yok, ama oraya surekli gidersen senin cayini kahveni yemegini nasil yedigini bildikleri icin her seyin istedigin gibi onune geliyor en onemli sey ise kaliteden asla taviz verilmemesi. Kim ne derse Desin Hapilly Bebegin 1 Numarası! Bebek sakinleri Ayse’yi ve kafesini cok seviyor.

  4. bence happily çok güzel bi yer özellikle çalışanları süper örneğin emin kutluk şefi bana daha yakın geldi hep orada oturmak istiyorum bana çok rahat geliyo

  5. happily istanbulun en göözde mekanlarından bitanesi mönüleri çok güzel çalışanları çok güler yüzlü.. ayşe hanıma başarıların devamını diliyorum

  6. arkadaşlar emin kutluk diyorsunuzda bende o personeli çok seviyorum güler yüzlü onun bu parayı hakettiğini biliyoruz

  7. merhaba çok beğendiğim bir yer en son banana puding yediğimi hatırlıyorum inanılmaz bir lezzet hiçbir yerde bulamadığım bir lezzet ankaradaki pastaneleri turlarım çok ama orda rastlamadım nedir bi sır var tavsiye ederim yemenizi amerikadan ithal özel bir süt kullanılıyormuş galiba çok başarılı bu tür lezzetlerin artması temennisiyle

  8. buranın sahiplerini tam 3 tane iş yeri vardı maşallah hepsinide batırmayı başardılar.bir tek happy`Lİ kaldı orasıda batıcaktı ama çalışanları ve şefi çok fedakarlıkta bulunup iyi bir performansla burayı kurtardı.ama bu sahiplerinin tecrübesizliklerine inanıyorum yani ne yapıpne edip burayıda yakında batırırlar.

  9. hafta sonu gittik espresso ve yeşil çay içtik mekan güzel gayet keyifli ama fiatlara gelince gereksiz abartılı ve pahalı

Leave a Reply

Your email address will not be published.