Four Seasons Bosphorus’da kahvaltı

fs3

Ocak ayında doğumgünüm vesilesiyle gittiğimizde içeride oturmuş, İngiliz usulü tea and biscuits yapmıştık. Başka fifi kafeler yerine burada para harcamak gerek diye düşündüm. Sonra baharda bir gün yürürken kahve molam için burayı uygun gördüm. Hava da biraz güzelleşmişti, dışarıda oturdum. En altta fotoğraf o seferden, ışık daha az zaten, belli. Bir kahve bir de nihayetinde meyve suyu olan bir birşey birşey kokteyli istedim, yanına getirdikleri kurabiyeler, zeytinler, kuruyemişlerle kraliçeler gibiydim valla. Hatta biraz sömürgeci gibi hissettiriyor insanı ama olsun.

Bu sefer Gökhan ve Yeşim’le gittik. İki üç hafta önceydi gerçi. Pazar sabah brunch için. Havanın bugünden daha güzel olduğu bir Pazar. Brunch yok aslında; her sabah 11’e kadar açık büfe kahvaltı. Biz de on buçukta vardık herhalde ve hemen daldık. Resimler açık büfe konusunda bir fikir verip yeterince heyecanlandırıyordur herhalde, ayrıca ballandırmanın alemi yok. Manzara için de geçerli bu.

Gökhan’a misafir el mankenliği yaptığı için teşekkürler!

fs1

Bu arada yazın Hürriyet’in Cumartesi ekinde en iyi yaz kahvaltıları listesinde ilk sırada buranın kahvaltısı olması ile, geldiğimizde hemen masaya Hürriyet getirmelerindeki tesadüf… BBC’de House of Cards diye bir dizi vardı üç dört yıl önce. Oradaki hırslı bir politikacı olan ana karakterin tabiriyle “You may very well think that but I’m not allowed to comment.”

fs4

fs2

www.fourseasons.com/bosphorus

5 Replies to “Four Seasons Bosphorus’da kahvaltı”

  1. selamlar oldukça güzel yerlerde güzel kahvaltılar etmişsiniz bir pazar sabahı bize de kahvaltıya bekleriz yani cihangirde ki cafemize görüşmek üzere…

Leave a Reply

Your email address will not be published.