Çakmak’ta bildiğin kahvaltı

Pazar kahvaltısı için semt Beşiktaş olunca Vogue, Marc Jacobs, Çarşı üçgeninde, insan bi hoş oluyor. Bildiğiniz gibi Beşiktaş halkı olarak son dönemde hayatı uçlarda yaşıyoruz. Ulaş onu aç bıraktım diye söylenedursun, Kaymakçı Pando’da yer bulamayınca Çakmak’a oturmak farz oldu. Türk kahvaltısının gözbebekleri sahanda yumurta, menemen, domates-salatalık, zeytin-peynir, bal-kaymak hemen ardımızdan gelip masaya kuruldu. Ekmeğe ve çaylara, asla durmayan çenelerimiz de eklenince uzun bir kahvaltı oldu.

cakmak.jpg

Menemene salça koymuşlar, biraz fazla tuzluydu. Bunun dışında sorun tespit edemedik. Kimsenin yakanıza yapışmadığı kendi halinde bir yer burası. Pazar gününün o bunaltıcı sakinliğinde, Beşiktaş’ın ve sokağın göbeğinde olmasına rağmen hayattan kopukmuş hissi uyandırıyor. Hatta servisi yapan amcanın GS-TS maçının skorundan bile haberi yoktu, o derece…

3 Replies to “Çakmak’ta bildiğin kahvaltı”

  1. çakmak kaymakçı pando nun yanında yıllarca çalışan ustanın açtığı yer.ben tereyağı peynir ve kaymağı hep ondan alırım çok da memnunum.

  2. güzelmlmiş begendim ama şubesini tercihimdir çünkü orda boisimo çok güzel kahvaltı veriyor çok leziz menemen yapıyor izmirliler bile geliyor ??

Leave a Reply

Your email address will not be published.